bugün

tutturmuşlar evrim de evrim, evrim aşağı evrim yukarı! evrim ne la? ne yani bunca kainat, bunca madde bunca cin bunca melek evrimle mi oldu yani? ne yani benim dedelerim maymun mu? benim dedelerimin dedeleri tek hücreli bi şey mi? (yazar burada mitokondryal havva tezine atıfta bulunuyor). şimdi bazı ateizmciler çıkıp ititraz edecekler biliyoruz ancak itirazları bile bilmden fersah fersah ötede. yapamazlar beceremezler cürümleri buna yetmez.

islam yolunda zihnini ve ruhunu bilgiye ve bilgeliğe açmış adam bu masallara kanmaz, 100 yıllık masallara inanmaz. müslüman adam her şeyden önce zekidir ve sorgular, merak eder, okur, düşünür, her şeyin temelini ve mantığını kavramaya çalışır. heyhat! islam bütün bu soruların cevabını ilmi ve felsefi bir şekilde ayan beyan ortaya dökmektedir.

hani evrim? hani mataryalizm? kaçacak yer ararsınız işte böyle. ayrıca bana allah'ın olmadığını kanıtlayın ben bu sözlükten yazarlığımı sildireceyim çok net konuşuyom...
big bang öncesi hakkında herhangi bir veri bulunmamasına rağmen hala daha müslümanlara laf atan ateist arkadaşlarımızın ironik tespiti.

mesela bu arkadaşlar. lan allah ne güzel yaratmış evrimleşerek dünya hayatı oluşmuş demez lan orada iki tane atom çarpışmış ee sonra sonra işte big bang olmuş sonra ya sonra oradan geçen bir gök taşı bir anda yörüngesinden saparak başka bir gezegene tesadüfi bir şekilde çarpmış eee daha sonra sonra işte yavaştan dünya oluşmaya başlamış su da bulunan ilk atalarımız nedense hiç bir etki olmamasına rağmen mutasyona uğrayıp sudan çıkıp bizi oıluşturmuşlar. hala daha yaşamın nasıl oluştuğu alakalı kesin bir bilgi olmadığını söyleyen saygıdeğer carl sagan abimize buradan selamımı gönderir yazdığı kitap dolayısı ile benim allah inancımı kat kat arttırdığı için teşekkür ederim.

bak ateist kardeşim mevzu ne biliyor musun ?

sen tesadüf diyorsun ben allah. aramızdaki tek fark bu.

ikimizde aynı boktan dünyada boktan insanların arasında yaşıyoruz ki ortak noktamız da bu.
(bkz: evrimi kabul etmeyenlerin inandıkları şeyler)
bazı salaklar mucizevi olaylar olarak adlandırdığımız şeyleri "sanki bunlarda mantık var hede hedö" diyor. biz çoğu mucizevi olayı mantığa oturtamayız oturtsak kendisiyle çelişir zaten. her şeyin mantıkla yani insanın sahip olduğu zekayla açıklamaya çalışan biz müslümanlar değil sizlersiniz. zaten her şeyi açığa kavuşturmak imkânsız bir olay.
mantığa uygun olduğunu tüm ciddi bilim adamları tarafından kabul edilmesine rağmen kimi eblehe göre masal olan şeylerdir.

diğer taraftan, aynı eblehlerden bazıları, kendi inandıklarının mantığa uymadığını peşinen kabul ederler. buna rağmen onlara göre bunlara inanmak çok makbul, bilimin tespitlerini kabul etmek ise tukakadır. inandıkları, mantığa ters olmasına rağmen gerçek, bilimin tespitleri ise masaldır!..

sebep?

ulan yeryüzünde bir tane bilim var ama sizin inandığınız masalların bin türlü çeşidi var... amazon yerlisi şuna inanır, hıristiyan buna inanır... nedir o masalları bilimden üstün kılan a akıldaneler?
ateistler "inanmaz"... her türlü iddiayı ya kabul ederler ya da reddederler... değerlendirme kriterleri bilimdir, akıldır, mantıktır, gerçeklerdir...

"inanmak" varlığına dair bilimsel delil olmayan bir şeyin var olduğunu veya olamayacağı bilimsel olarak açık olan bir şeyin olduğunu kabul etmektir ki bilimsel kanıtlara dayanan "kabul" ve "ret" ile karıştırılmamalıdır. zaten bu tutumun "inanç" diye ayrı bir kelimeyle ifade edilmesinin sebebi kanıtla, mantıkla, bilimle alakası olmamasıdır.
Evrimle ilgili: çinde evrimleşerek antibiyotiğe karşı koyan bakteriler oluştu.

Şimdi evrim var mı yok mu? Evrimi gözünle gördün mü görmedin mi?

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce...51119_antibiyotik_kiyamet