bugün

Güsül banyoda alındığından çokta önemli olmayan hede.
güsül abdesti diye bir şey omadığındandır belki de. gusül abdestini de almıyorlar gerçi ama olsun.
temizliği gusülden ibaret olmadığından pek de önemi olmayan detay.
Sevişiyoruz mis gibi. Sonra da duş alıyoruz mis gibi. Ama sabunla yapıyoruz biz. Sırf suyla olmaz temizlik.
inancın olmadığı yerde kuralların bir önemi yok normal bence.
güsul sadece maddi temizlik değildir .
bütün hayırlı işlerin öncesinde güsül abdesti aşmak sünnettir
güsül manevi temizliktir .
çocukluk şartlandırmalarının esiri olanları hayrete düşüren meseledir.

yahu sen şartlandırmandan kurtulamamışsın rahatsız oluyorsun, biz kurtulduğumuz için rahatsız olmuyoruz. anlaması bu kadar zor mu? hayır, hindu olsaydın ağzına inek eti koymayacağın gibi, yiyenlere de hayret edecektin. nitekim onlar da sana hayret ediyor olabilir.

keza ben de seviştiği için kendisini "kirli" hissedenlere ve bir saat gusülsüz kaldı diye içi içini yiyenlere hayret ediyorum.

sevişmeyi "kirlilik" takıntısıyla bağdaştırmak dinlerin en kötü numaralarından biridir. bu sebeple cinsel hayatı perişan olan çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. dinler böyledir işte... hep bel altından vururlar...
Banyo yaptıkları için sıkıntı değildir. Cünup olumdan oluma gusul abdesti alan müslüman mı, her gün banyo yapan ateist mi derseniz... Bir insanı iyi yapan, güzel yapan şey dini inancı değil karakteridir derim sizi. ne alaka diye hiç sormayın, aradaki alakayı kuramıyorsanız hiç anlatacak sabra sahip değilim.
Ben ateistmiyim bilmiyorum..
inanmıyorum. Abdestte almıyorum..

Ama cenaze namazına katılacak isem saygıdan kesinlikle alırım..

Gusul abdestinin temizlikle bir alakası koca bir yalan..
Zaten banyo yaparkende tüm vcudunu yıkıyon..

Temizlik e kere ağza 3 kere burna su almak ise okey o zaman..
5 vakit namaz kılıp camilerin çorap ve ayak kokması da çok garip bir şey değil mi?
eliyle götünü çap çap yıkayan adamın da temizlik dersi vermesi gerçekten taktire şayan.