Ateistlere duyulan genel antipatinin sebebidir.
Akıllı insanlar olduklarında şüphe yok ama insan ilişkilerinde cidden sıfırlar.
Her şeyi biliyor havaları ve insanları bir inancın peşine takılmış koyun sürüleri görme kibirleri marjinal kalmalarına yetiyor da artıyor bile.
Çok egoist ve bunaltıcı görünüyorlar.
Aynı evde , işyerinde veya ortamda teşriki mesai edilmeyecek tipler.
Devamlı gerginlik üretiyorlar.
Aklı başında ve saygılı insanlar olsalar kendilerini çok daha iyi ifade edebilirler sanırım.
yer yer doğru gibi görünmesine rağmen bunun sebebinin inanan herkesin kendilerine acıyarak ve hatta kınayarak bakmasıdır. ister istemez insanda bir gerginlik oluşturur her halde. biz tavrımızı değiştirelim mesela önce.
(bkz: her şey bizim içindir ama ateistler de çok kibirli)
Katıldığım önermedir. Ama başka bi ateisti bulduğu zaman tadından yenmiyor ettiğiniz muhabbet.
Ayrıca çevreden de oluşan bi tepki sonucu böyle oluyorsunuz. Yani etrafınız da çok az arkadaşınız kalıyor ve bu sizi ister istemez geçimsiz yapıyor. Not: bunu üstteki entrye ekliyecektim ama mobilde edit yaşamadığım için başka bi entry yazdım. Özür dilerim...
genelde kavramı katılınca %100 katıldığım önerme olur kendisi. ateizmin en büyük sebebi ego yüksekliğidir, egosu yüksek insan kendini diğerlerinden üstün görür/görmeye çalışır, bu durum sonucunda(sadece din konusunda değil hemen her konuda) herşeyi en iyi kendilerinin bildiğini zannetmeleri, karşısındakilere mal muamelesi yapmaları ve yüksek ego sebebiyle "hep bana hep bana" zihniyetleri yüzünden diğer kişilerle geçimsizlik yaşarlar(bu diğer kişiler başka bir ateist de olabilir). tabi bütün ateistler için konuşmuyorum, konuşamam da zaten, gayet egosu normalin sadece biraz üstünde nerede durması gerektiğini bilen, saygıdan anlayan, bizzat arkadaşım olan ateistler de var ama gerçek şu ki: ateistler "genelde" geçimsizdir.
elit bir insan olduklarındandır. hayatın hakikatına erip aydınlandı ya haspam, tribinden geçilmez artık.
herkesin kendileriyle uğraşmalarından doğan sonuçtur.
insanların, isa'nın babasız doğmasına, Musa'nın asasıyla kızıldenizi ikiye ayırdığına inanıp gözle görülen elle tutulan bilimsel olarak açıklanabilen bir çok şeyi kabul etmemesinden kaynaklanan bir kızgınlıktır.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
(bkz: adam sı*ıyor beyler dağılın)

bölücülükte sınır tanımayan kişilerin zırvasıdır.
çok ataist arkadaşım var hepside etten, kemikten, geçimli, normal tiplerdir.
zavallılar mı demeliyim bilmiyorum, herkes nefret ediyor onlardan ne yapsınlar.