bugün

hayatlarında ellerine bile alamadıkları, araştırmadan eleştirdikleri kutsal kitap hakkında atıp tutmaları.
cehenneme vazelinsiz girmek.
tanrıyı yaratan insanoğlunun kavramsal mücadelesini filme alması.
argümanlarını daha iyi savunamaması.
araştırmalara göre ateistlerin teistlere oranla ilahi kitapları daha fazla araştırdıkları ortaya çıkmıştır.

edit: deistim.
ateistliği doğru bulduğu için değil, dini hükümlülükleri yerine getirmeyecekleri için tercih etmeleridir.

nerden mi vardım bu kanıya?

e arkadaş ateist olacaksan çekil kenara ol, gelip burda müslümanlığı karalayıp dil uzatmak da neyin nesi. kendini mi avutuyorsun nedir?
her konuyu sonunda materyalizme bağlarlar ateistler.

sosyal bilimler alanındaki bir konuşma hooooop diye materyalizme kayar.

amaç ise çıkmaza sokmak. çünkü materyalistin gözü maneviyata kördür. gözü maneviyata kör birine ruh kavramını açıklayamazsınız ve iş tıkanır.

sonuç ne biliyor musunuz ? ateist kendini çok akıllı zanneder, "dinciler beni ikna edemiyor" diye düşünürler ve bu tıkanıklıktan zevk alır.

karşı tarafta şunu der: iman ve küfür muvazenesi var.
laf anlatmaya çalışmalarıdır.
(bkz: hatasız kul olmaz)
Gördüklerini beyinlerine bir türlü aktaramamaları.
türkiyede ikamet edenler için: türkiyede yaşıyor olmaları.
öss'de 41. matematik sorusu. hepsi yanlış yapmış amk.
sürekli insançlılardan bilgi ve belge istemeleridir.

oğlum siz zaten inanmıyorusunuz neyin belgesini istiyorsunuz.
Dini vecibelerin kendisine zor geldiği , yapmaya erindiği kişilerdir.
Bazılarının ateistleri zeki, teistleri ise aptal olarak görmeleri. Tabii ki hepsi aynı değil, çok iyi geçindiğim ateist arkadaşlarım da var ve ne onlar bana ne ben onlara bu konuda saygısızlık etmemişizdir, etmeyiz de.
ilk başta göze hitap eden sanattır. yani bir manzara, yavru bir köpek, bir bulut, yüzünü okşayan bir rüzgar hoşuna gidiyorsa, seni mutlu edebiliyorsa ki bu mutluluğu anlatmaya ömür yetmez, işte o seni mutlu eden görsel ve hissel her şey sanattır. evet göze hitap eden her şey sanattır. ve bir sanat asla sanatkarsız olamaz ! önünde duran ince ekrana bir bak, içine neler sığdırılıyor. ihtiyacı bitmez bir varlığın onu tek başına yaratmış olmasını düşünmek en büyük hatadır.
başka dinleri araştırmamalarıdır. özellikle türk ateistler. ayrıca harun abi ateist oldu diye ateist olunur mu amk?
dindarlarla tartışabilmeyi düşünebilmektir.

halbuki onlarla tartışılmaz
dogmatik ve alabildiğine odundurlar
allahçı adamların genel yapısı budur.
herhangi bi dine ettikleri hakaretleri

kafa bulmak bile bi yere kadar ama çok çirkin işlere girenler var

diğer kalan kısmın da tek şanssızlığı türkiyede yaşıyor olmaları

çoğu müslüman için onlar potansiyel yakılası elemanlardır her zaman hiç bi şey söylemeseler bile..
düşünmüyor, belli bir dine inananlar dinleriyle dalga geçen şahısları cezalandırabilecek bir ilaha inanırlar. ya ateistler ? boş gelmişler, boş yaşamayı kabul etmişler, daha doğrusu istifa etmişler.
Tabi ki Allah'a inanmamalarıdır. inandıktan sonra sıkıntı yok zaten.
bi dine mensup olanların yapmış olduğu eylemleri ve düşünce tarzlarını sanki o dinin gerekleriymiş gibi görüp ona göre önyargı edinmeleridir. atıyorum * müslüman ve başörtüsü takan bi kadın namus çerçevesinde hareket etmiyo ve etrafta ben müslümanın diye dolaşıyor bunu gören insanlar yok müslümanlar şöyle yok müslümanlar böyle düye düşünerek müslümanlık olgusu hakkında yanlış düşüncelere kapılıp iyice dinden ve allahtan uzaklaşıyorlar. halbuki müslümanlık o kadının yaptıklarının yanlış olduğunu açıkça bildiriyo. malesef insanlar bunu müslümanlıkmış gibi görüp yanlış düşüncelere kapılıyorlar.
teşekkürler makina.
güncel Önemli Başlıklar