bugün

Ne Diyon AMK. La ilahe illallah deneyen kimse cennete giremez. Cehenneme girer.
islam şarlatanı koyunlara dert olmuştur. bir avuç antik, ilkel, taş çağı, kabile kültürü saçmalığı masalla ve hayali arkadaşlarıyla şizofreninin tüm semptomlarına sahip olduğunu görmez. sabah akşam islam propagandası yapar, islam dışı görüşlere düşmandır. deli saçması şeylere inanır. bunlara 5 yaşındaki her denilene inanmaya hazır saf, aklı yetmez çocuğu inanır ancak. bunlara inanmaya şartlanmıştır. içsel huzur vb. tüm istek ve arzuları için muhammed'in yarattığı dine sarılır. halbuki 10 bin din ve 33 milyondan fazla tanrı vardır. tüm dinler aynı gerçekliğe sahiptir. realiteyi zihnindeki hayallerine tercih eder. inat ve inkarla realiteyi reddeder. gözü, kulağı, aklı mühürlüdür bilime karşı.
(bkz: allahın işine karışılmaz) deyip olaya başka bir boyut getirilebilecek durum.
fikir olarak öyle tabi. Ama bir şeyin varlığı ya da yokluğu onun kabulüne veya reddine bağlı değil.

Bu adam nihilist mi entüisyonist mi falan mı diye aklınızı yormayın. Çok okudum çok düşündüm ama felsefe dersinde kötüydüm. Hangi akıma mensubum bilmiyorum. Ehl-i sünnetim ayrı mesele.

Ben Allah var dersem bu Allahı var mı eder? Ya da aynı şeyi elimdeki telefon için düşünsem. "Telefon yok" dediğim halde hala nasıl yazabiliyorum? Haa demek ki telefonun varlığı benim ağzıma bakmıyormuş.

Dünya bana gerçek gelmiyor. Birçok rüya gördükten sonra yaşadığım şu hayatın gerçek olmadığına emin oldum. Neden? Çünkü bir defasında rüyamı kontrol ettim istemsizce, lüsid dedikleri olay. Kısa sürdü çünkü rüya olduğunu farkedip uyandım. Belirtmek istediğim nokta şu, beynim en küçük ayrıntısına kadar her şeyi düşünmüştü. Ünideki sınıfımdaydım ve nereye bakarsam bakayım her şey tamamdı. Tek mantıksızlık, geçen seneki sınıf arkadaşlarım, bu seneki sınıfımdaydı.

Bu mantıksızlıktan anlıyorum ki rüyaymış. Dünyada da birsürü mantıksızlık yok mu?

Hem sonra "gerçek" kelimesinin içine sığdırdığımız şeyler, yani gördüğümüz, tattığımız vs. Bunlar en basitinden beynimize giden elektrik sinyalleri değil mi? Bütün bunlardan sonra, dünyanın gerçek olduğunu bana kim iddia edebilir?

Enam 32. Dünya oyundan ibaret diyor. iman ettim. Zariyat 47. Göğün genişlemesinden bahsediyor. Al sana bilim. Müminun 14. Anne karnında bebeğin gelişme süreci. Bunlar sadece benim bildiklerim. Bu kadar sebep varken iman etmezsem, vicdanım beni rahat bırakmaz.

Ben sorgulamayan biri de değilim. "düşünün, ibret alın" diyor kuran. Şeytan yaklaşıyor "Ya Allah yoksa?" diyorum ki "dna polimeraz enziminin sağ el şeklinde olmasının açıklaması nedir?" şeytan susuyor. Başka bir zaman, "Ya seni kandırdılarsa?" diyorum ki "21 yaşındayım. 1 yıl önce 20 yaşındaydım. Peki 30 yıl önce neredeydim?" "insan öldüğünde mesela böbreği duruyor. Ama bu böbrek başkasına takıldığında çalışıyor. O halde canlılığın kaynağı nedir? Organın içine kan dolması değil, çünkü başka bir insanın kanıyla da yaşayabiliyor insan ve bu kişiliğinde değişmeye sebep olmuyor"

Misliminlir bilimi uzak bik bik demek kolay. Ama bütün bu ilmi sorular karşısında vicdanım bana hep iman etmemi söylüyor.

Cehenneme kimin gideceğini de rabbim bilir işte benim aklım ermez.