bugün

din kafanın bütün anlatılanlardan aldığı özet. bu mantıkla düşünüp itirazlarını değerlendirdiğimizde neden bu kadar fevri tepki verildiği biraz anlaşılabilir: bu nedenle "ben maymundan gelmedim ama senin ne olduğunu bilmem" tarzında biyolojiyi bir çeşit kabileler arası sidik yarışı derecesinde algılıyor olabilirler. "senden benden değil, bir türden ve kökeninden bahsediliyor" desek "benim babam maymun değiilll!" diye şahsi kaygıları daha da depreşebilir.

bu da böyle bir cins işte...
(bkz: o onların sülalesi bizi ilgilendirmez)
Evrime inanmayan insan malligindan oteye gitmeyen soylem. Ac oku bi arastir ondan sonra gel cicim.
babaya demesi sorun değildir.
ama bacıya derse işte şimdi bittin liseli...
maymunlarin babasini merak ettiren sorudur.
ateizm; yaratıcı ve müdahaleci bir tanrıyı kabul eden teizmden, yaratıcı ama müdahaleci olmayan bir tanrıyı kabul eden deizmden, tanrının evrenin kendisi olduğunu savunan panteizmden, tanrının hem evrenin kendisi hem de evrenin ötesinde(aşkın) olduğunu savunan panateizmden, ayrıca tanrının varlığının veya yokluğunun kesin olarak ispatlanamayacağını savunan agnostisizmden, tanrıyı kesin olarak reddederek ayrılır. evrenin oluşumunu, bir meteor taşına bağlayacak ilkelliği benimsemeyecek derecede entelektüel bir felsefe olan ateizm, hümanizmin öncülüdür.

akan salyan için istediğin an peçete verebilirim sevgili ateizm düşmanı kardeşim. bilmediğin konularda ahkam kesme. ya da illa ahkam keseceksen otur iki kitap oku.
(bkz: yazık bunun da anası babası var)
ateist olmanın yolunun dindar olmaktan geçtiğini bilmeyenleri gözler önüne seren önerme. ateist kişi zaten dini öğrenip, dinin betimlediği tanrı figürünü benimsemediği için ateist. ne diyor adam : kutsal kitapları okuyup anlayanlar ateist, anlamayanlarsa dindar olur. der ve çıkar.