bugün

ateistleri yüksek ezan sesiyle günde 5 defa rahatsız etmenin islamda yerinin ne olduğunu sorgulayan söylemdir. sonuçta islam "mantık ve hoşgörü dini" (!), değil mi? öyleyse kesin bu ezan için bir açıklama vardır yoksa allah bu noktayı açık bırakıp insanları karşı karşıya getirip savaş çıkartıp sonra kesin kafalarını demez. der mi yoksa? neyse bu bizim konumuz değil zaten. sadece ateistleri değil köpekleri de rahatsız ediyor bu ezan ve ulumalarına neden oluyor. bilim adamları ezan sesinin köpekleri rahatsız ettiğini söylüyor. ne zaman ezan gürültüsü başlasa köpekler ulumaya başlıyor havlamaya başlıyor. hayvanlar aşırı derecede huzursuz oluyorlar. yavşak sahtekar müslüman din adamlarıda hayvanlar dua ediyor diyor. bir insan bence bu kadar aşağılık olabilir. islamı yaşatmak için müslümanlar her türlü yalanı atarlar. bunlar hep yavşak düşünceli insanlar.

benim kendi fikrim;

günde 5 vakit ezan okunmasına karşıyım çünkü sabahın erken saatinde namaz kılmayanları uykusunda rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. ve belirlenen db aralıklarının çok çok üstünde okunan kulak tırmalayıcı sesten son derece rahatsızım. kimsenin dini gürültülerini günde 5 vakit dinlemek zorunda değilim. bu yüzden ezandan büyük rahatsızlık duyuyorum.
ateistleri ezanla rahatsiz etmenin dindeki yeridir.

traşı gectik esasa gelelim, simdi ben desemki sokakta opusenlerden rahatsiz oluyorum ne yapicaz. ya da sigara icenlerden. yahut barlardan gelen muzik seslerinden. ya da tekkaş insanlarin varligindan. veya sessiz ortamda telefonla konusanlardan... ne yapicaz.

bu faşizmdir. yanlis anlasilmasin. faşizme tu kaka demem ben.

sadece sunu diyorum.

gucun yetiyosa ezani sustur. mudahale et.

ben telefonla konusanlara kardes siktir git baska yerde konus diyorum. tekkaslara isim var sonra gelin diyorum. falan filan.

madem ki sikayetcisin sus ve tepki ver. konusacak bir sey degil bu.

zira senin varligin bile bu sozlukte beni rahatsiz ediyor ama elden bir sey gelmez o yuzden susuyorum.
Ateistlerin kafasını kesip rahatsız olacak kulak bırakmamak olabilir.
Kulaklarını kesebilirsin mesela. Oh mis. Ezan sesi duymak yok. Bir diğer seçenekte dünyanın farklı bölgelerinde ezan okunmayan yerler mevcut. Siktir olup gidebilirsin.
bu ülkenin çoğu müslüman ve biz azınlık konumundaysak dinlemek zorundayız. ek olarak tek karşı çıktığım nokta desibellerinin yüksek olması. evet birçok imam bunu bilerek yapıyor. desibelleri yüksek olmadığı sürece ne sizin ne de benim karşı çıkmaya hakkı yok. ben de dinsizim ama ben rahatsız olmuyorum açıkcası. ha bir de çoğu imamın sesinin kötü olması var, o da başka bir konu. çok rahatsızlık duyan varsa izmire gelebilir mesala, burada baya az cami. fakat özellikle bursada yaşıyorsanız cidden aşırı derecede cami var, rahatsız edebilir elbette.
çiftleşirken kitlenmiş köpeklere sıcak su dökmek kadar bile günahı olmadığını düşündüren durum.
ateistleri düşünerek dinde eksiltme ya da düzenleme yapmanın islamda yeri olmadığından anlamsızlığa mahkum cedelleşme.
müslümanların anlayışını ortaya çıkarmıştır.

müslüman entrylerine bir bakın. nasılda nefretle dolular. nasıl kalabalık olmanın gücünü ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. küfürler, aşağılık söylemler ne ararsan var.

birisi de biz azınlıksak dinlemek zorundayız demiş. bu durumu peşinen kendi kabul ediyor. lan olm az gelişmiş beyin. ilk 6 ay anne sütüyle beslenmedin mi sen?

bir diğeri de rahatsız oluyorsan siktir git demiş. çünkü bunun zihniyetine göre türkiye müslümanların ve türklerin. bu soktumun zihniyetleri ülkemden silinip gitmedikçe gelişme olmayacak, medeni bir ülke olamayacağız.

bunlar bir de işid'e kızar. bu gerçek islam değil falan der.
saygı duyacaksın.
kulağına pamuk tıkayıver.
5 kuruşluk insanlar için ezan sesini mi kescez bi de.
defol git o zaman.
şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli

ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.
bu ülkede bayrağın inmeyeceği gibi, ezan ında susmayacağını bilmeyen yazar beyanıdır.

laf yapma sen aga gücün yetiyorsa sustur bakalım adamın amına nasıl koyuyorlar.
(bkz: Herkesin hakkına kimse karışamaz)
hiçbir zaman için Allah'ın varlığını reddeden insanların islam'daki yeri gibi olamaz.
vallahi çok afedersiniz deyip ses kısmak emrolunmuş...

şaka lan, kafanızı keseriz...
bu at kafası çan dan da rahatsız oluyor mu acaba ?
müslüman bir ülkede yaşıyorsanız saygı duymak zorunda olduğunuz durumdur. ateistlere saygım vardır ; ancak konu islam dinine hakaret olunca kapatacaklar o çenelerini ve sacmalamayı bırakacaklar.( ulan kendinizi ne sanıyorsunuz ki allah ı sorgulayabiliyorsunuz. hangi beyinle bunları düşünüyorsunuz. g.t kadar dünyada bunlara kafa yoruyorsunuz.)
ekseriyet ne istiyorsa o olur.beğenmeyen siktir olup gitsin.
Ben hic black metal konserinde rahatsiz olup uluyan kopek gormedim.

O konserlerin db lerini bilmeyen yok herhalde.

Aklinca ters psikoloji yapip uluma argumanini lehine cevirdigini saniyo yazik zavalli.
Kafasi kesilesi yobaz atehöst beyani.

Bende senin icip sıçan veledi zinalarini gormekten mini etekli orospularunla sapik pezevenklerinle muhatap olmaktan onlari gormekten sıkıldım ama katlaniyorum.

Sen de seve seve katlanacaksin.