bugün

Olması için bir neden göremiyorum.
türbilansa girerken üstüne yıldırım düşen bir uçakta olmak yeter sanırım.
nolur inansınlar ya geceleri uyuyamıyoruz bak .

bu arada deli uyurum he .
Beni gösterin yeter allaha inanmayı bırak sana bile taptırırım
Böyle adi karektersiz şeref yoksunu tipsiz biri evrimleşerek bile meydan gelmez derler
Kesin bunu başka bişey bize iberet olsun diye yaratmış derler 5 vakit namazı 55 vakit yaparlar garanti.
gözlemlenebilir, yanlışlanabilir, test edilebilir deliller kabulümüzdür.

operasyonel olarak tarif edilebilen ve test edilmesi mümkün olan her hipotez bize uyar.
Delil filan istemiyorum. Kendisinden değersiz varlıklar yaratıp kendisine inanmayan bu zavallı varlıklara ebediyen eziyet edecek bir tanrı modeli her ne kanıt gösterirseniz gösterin mantıklı değil.

Bahsettiğiniz deizmin tanrısı yani x bir yaratıcı ise o zaman da ona inanmak veya inanmamak bir sorun olmasa gerek.

Hepimiz insanız, bahsettigimiz yuce tanrisal varligin yaninda oldukca degersiz, ondan akilsiziz. Simdi sizin varliginiza inanmiyor diye herhangi birisinin ebediyen iskence edilmesi mantikli mi?
Çok doğru bir tespit.

Hatta o kadar doğru ki birilerinin küfürler edip nefret ifadeleri kullanmalarına bile sebep olmuş. Genelde bir ateist küfürlere hakaretlere başlarsa karşı taraf ona hakaretten başka çıkar yol bırakmamış demektir.

Ve evet onların sorunu, kabul etmemek üzere şartlanarak konuya eğilmeleridir.
Mesala ay iki ye ayrılabilir...

O yapılmıştı sayiii..

Tamam karademiz ikiye ayrılsın biz ukraynaya geçelim kestirmeden..

Oda olmadı..

Neyse eniyisi kıyameti beklemek anlıcaz o zaman..
hayali bir arkadaşı olanın, hayali arkadaşının başkalarının da arkadaşını olmasını istemek ciddi arıza belirtisidir.