bugün

dini değerlere dil uzatmanın, araplara ve islam toplumuna hakaret etmenin prim yapmadığı şu günlerde ateizm inancına sahip yada inançsızlığa sahip birçok özenti inkarcı gençliğin ortaya atmış olduğu bir palavradır.
kişi inanmıyor olabilir ama ortadaki dinleri ve o dinlere inanan insanları küçük görerek yada o insanlara hakaret ederek biryere varılmaz senin inancın inançsızlıksa kendi içinde yaşayabilirsin bu inancı ama diğerlerini cürütmeye çalışmak senin inançsızlığını haklı çıkartmaz. islamda da hristiyanlıkta da musevilikte de şu vardır, "senin dinin sana benim dinim bana"dır. ayrıca ateizmin ne olduğu bilinmeden direkt olarak islama laf etmek ne derecede mantıklıdır. ondan önceside vardır. hz. muhammed sabah kalkıp kimsenin daha önce duymadığı tanrıyı anlatmadı insanlara. peygamberlere inanılmıyor olabilir hadi bunu anlarım ama yinede bunca insanın inandığı ve takip ettiği insanlara biraz saygı gerektigini düşünüyorum.
yaratıcı güç yok, peygamber yok, cennet yok, cehennem yok peki ne var? "oksijen israfına mı geldik dünyaya" diye sorması lazım insanın özelliklede her boku sorgulayıp hiçbir boka ulaşamayan insanların.
marjinal olabilmek ve ilgileri üstünüze toplamak istiyorsanız daha farklı yollar denemelisiniz. ateistim herşeyi inkar ediyorum görmüyorsam yoktur inancını bir aşın artık. 2000'li yıllardayız bir kitapta siz yazın madem insan işi bu kutsal kitaplar bide onu görelim.
kastedilen eşek cenneti ise, doğru olabilitesi * yüksek önerme.
aslında ateist olan cennete girer şeklinde de ifade edilebilir. ama cümle içinde iki olumsuzluk kullanıp sazan avına çıkmak için türkçeyi efektif kullanma çabası karşısında saygıyla eğildiğimden bir şey diyemiyorum.
başlığa tanım ise, (bkz: sana giren cikan mi var)