bugün

bunlardan çok var etrafta. bilinçli bir (bkz: ak atak) çalışmasıdır. toplum psikolojisi denilen bilim çöktü artık çöktü, geçin bu saçma sapan konuşma şekillerini artık. yemiyor bu halk.
Güya kendince toplum psikolojisini aşt üst eden, ingiliz kelimesini kullanarak atatürkçülüğü kötüleyen idiottur.
malın önde gidenidirler, adidirler, alçaktırlar, namerttirler, namussuzdurlar.
Doğrusunu yapan insanlardır. Bu insanlara mal diyen atatürk'e de hakaret etmiş olur çünkü Atatürk döneminde "atatürkçülük" kelimesi kullanılmamış ancak "kemalizm" kelimesi kullanılmıştır. 1930'lu yıllarda dışişleri bakanlığı tarafından fransızca "la turquie kamaliste" dergisi çıkarılmıştır. 1931 tarihli chp programında da 6 ok (atatürk ilkeleri) hakkında, "bu ilkeler kemalizmin prensipleridir" yazmaktadır.

Ayrıca kenan evren'in sürekli "ben atatürkçüyüm" deyip atatürkle alakasız işler yaptığını da düşünürsek, "atatürkçülük" kelimesini neden kullanmamamız gerektiği anlaşılır.

ayrıca "atatürkçülük" kelimesi türkiye'ye özel olmasına rağmen "kemalizm" kelimesi yurtdışında da bilinmektedir.

Ayrıca kendisi de bir kemalist olan ahmet taner kışlalı da atatürkçü yerine kemalist kelimesini tercih etmektedir.

son olarak, atatürkçü deyince sanki atatürkçüler atatürk satıyormuş gibi saçma bir anlam çıkabilmektedir. Ancak "izm" eki fransızcada ideolojileri betimlemek için kullanılmaktadır. Bu yüzden daha doğrudur.

ayrıca "don't feed the troll" diyorum. Başlığı açan arkadaşın profiline baktıktan sonra, boşu boşuna ciddiye alıp cevap verdiğimi anladım.
atatürk'ün yaşadığı dönemde bazı bilinçsizler tarafından kullanılan kemalizm sözcüğünü, tüm atatürkçülerin kullandığı atatürkçülük yerine kullanarak tarih öncesi kafaya ve fikriyata sahip olduklarını gösteren gerici, fosil beyinli, hayvan kılıklı insan evlatlarıdır.