bugün

http://fotogaleri.hurriye...sonra-tekrar-yayinladilar

düşündüm, taşındım.
atatürk'ün nasıl bir eksiğini yakalayayım diye.
işte elime bu foto geçti.
durur muyum hiç.

paşam, oldu mu şimdi ? bu çorapların yeri pantolonun altıdır.
ama sen ne yaptın, tuttun çorabı pantolonun üstüne çektin.
şimdi böyle yapmakla köylülerden ne farkın kaldı ?
o sokaklara dökülüp atatürk'ün kızı olduğunu iddia eden iki dirhem bir çekirdek 50 yaş üstü kemalist teyzeler şu fotoyu görse bir daha kemalist olur mu ?
hiç zannetmiyorum.
(bkz: köylü milletin efendisidir)
bir ninenin külotunu indiren ingiliz askerini mağlup ederek üzerine çekmesi değildir.
kemalistlerin bunu öğrenmekle uygulamaya koyacağı modadır. ayrıca ek olarak şunu söyleyeyim; köyde tarla sulayan insanlar veya çalışan insanlar çoraplarını pantolonlarının üzerine çekerler, kınanacak bir şey değildir.
kemalizm çorapla pantolonla değil fikirlerle benimsenir.
her akıllı insanın doğa şartlarında yaptığı hareket. Böcekti ottu içeri girmesin diye yapılır. Bilmeyenlere duyurmuş olalım.
(bkz: sözlük kurallarına uygun troll)
bu hareketinde hiçbir beis yoktur. çoğu türk insanı gibi, belli bir sebeple bu davranışı göstermiştir.

ama aklıma bir şey geldi: hepimiz - ya da halkımızın çoğunluğu diyelim- tavuk budunu nasıl yeriz? elle değil mi? ama nefret edilen bir başbakanın en normal davranışı olan elle tavuk yemeyi yerin dibine sokmuştunuz, hatırladınız mı? "medeniyeti atatürk'ten öğrenin" dediniz, değil mi? hatırlıyorsanız sorun yok.
şundan iyidir.

http://www.itusozluk.com/...nga+a%E7%FDl%FDm%FD/87283
yaşadığımız yüzyılda konuşulucak ve tartışılıcak o kadar konu ve olay varken günümüz gençlerinin böyle bir şeyi tartışmaya açması içler acısı bir durumu ortaya çıkarmaktadır. sen o pantolonun üzerine çekilmiş çorapları düşünmeye devam et ve başkada hiç bir şey yapma.
köylü halkla iç içe olabildiğini gösteren durumdur.

kendisini tamamen halkın içinden gördüğü içindir.

çiftçiye ananı da al git demeyeceğini gösterir.
90 yıl sonraki modayı görerek yine ileri görüşlülüğünü göstermiştir.

görsel