bugün

“bu ülkede yaşayan her insanın bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: atatürk...

gençliğinde kot pantolon giyememiş.

sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kıran bir sinema filmine gidememiş...

padişah ona trablusgarp cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş.

halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej eşliğinde mercedes’lerle gezememiş anadolu'yu...

kurtuluş hareketini başlatmak için 19 mayıs'ta samsun'a ayak bastığı gün, ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...

kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş...

tarih kitaplarına bakılırsa, yunanlıları izmir'den denize döktükten sonra arkadaşları ile timsah yürüyüşü de yapmamışlar.

ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!

atatürk için üzülüyorum. dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, ismet paşa için safiye ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitmiş ...

lozan zaferi'nden sonra veya cumhuriyetin ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur da atamadı...

evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi de havaya sıkamadı...

atatürk'e üzülüyorum...

aaaah ah... çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedes'ini alıp şöyle bir emirgan turu çekmek dururken...

bunları yapmadı atatürk...

keyif çatmadı...

tüm hayatını ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...

işte onun için büyük adamdı atatürk...

her fırsat elinde vardı.

o ise sadece bu milletin bağımsızlığını istedi.

bütün suçu iki kadeh rakı içmekti...

o kadar... ”
iki kadeh rakı içmesi ne sana olan zararıdır ne de bana. kul ile allah arasına hiçir zaman girilmez.
(bkz: hikaye birleşik zamanı)
(bkz: rivayet birlesik zamani)
Rte nin soyunu tuketmemek.
(bkz: çocuk)
hiçkimsenin yapmadığını yapmış, ülkeyi kurtarmış.
sabahlara kadar laila da eğlenememiştir.
kemalist kızlardan faydalanamamıstır.