bugün

Evet arkadaşlar yine belgelerle geldim. Aslında hepimizin bildiği belgeler fakat bugün bir hatta iki ihtimalin kuvvetle muhtemel olmasından bahsedeceğim.

Şimdi atatürk ün inançlı bir birey olduğunun kanıtı olan birkaç fotoğraf göstermek isterim.

Bu fotoğraf bir cenaze namazı veyahut dualarla yapılan bir açılış olabilir. Fakat her halükarda atatürk ün dua etmesi inançlı olduğunu kanıtlar niteliktedir.

görsel

Bu fotoğrafta ise atatürk, bir din hocası ile yanyana dua etmekte. Yine bu fotoğraftan atatürk ün inançlı bir birey olduğunu görebiliyoruz.

görsel

Buraya kadar herşey gayet normal. Fakat atatürk ün son zamanlarında söylemiş olduğu şeylerin bazı ses kayıtları var malum.

işte misal ölümünden bir yıl önce, 1 kasım 1937 de meclisteki son konuşmasından bir kayıt.

"Gökten indiği sanılan kitaplar."

http://www.youtube.com/watch?v=8qkW9sQIPCI

Ve de mektubunda bahsettiği;

"ikra bismi rabbike safsatası"

görsel

Evet arkadaşlar şimdi akıllarda iki soru var. Atatürk topluluklarda inançlı gibi biri görünerek ya dini istismar etti. Ya da inançlı bir bireyken, 1930 lardan sonra ateistliği seçti.

Kafalar karışık harbiden. Ama inşallah ateist olmamıştır atam çünkü o nur yüzlü sarı saçlım mavi gözlüm, cennetin en güzel yerini hakediyor.
Atam izindeyiz+bekliyoruz.

Edit: bu entry nin neresi alıNtı acaba merak ettim. Bana bir gösterir misiniz? Ayrıca burda bir tespit söz konusu kimseyi felan aşağıladığımız yok.
atatürk gibi bir dehanın müslüman olmasını beklemek saçmalıktır. atatürk geçmişini tekrar eden bir kararlılıkta olsaydı bu ülkenin bir geleceği olamazdı.

yıllarca atatürk ü müslümanlaştırıp onun fikirlerini boşa çıkartmak isteyenlerin kirli emellerini tarih elbet boşa çıkartacaktır.

aziz milletimiz müsterih olsun.
kuranı okuduktan sonra olmuştur büyük olasılıkla. hepimiz gibi ailesi nedeniyle kültür müslümanı olarak büyümüş. sürekli bir şeyleri anlamlandırmaya çalışmış ama anlamın gerçeklikte, bilimde olduğunu görmüştür. böyle olan tek kişi değildir. osmanlının son dönemlerinde bir çok ateist komutan vardır. halk da zaten dinin ne olduğunu bilmemektedir. din din diye insanlara her dilediğini yaptıran hocaları görünce kararları daha kesin olmuştur.