bugün

atatürk'ü karalama yolu arayanların başvurduğu durumdur. zira o fotoğrafa dikkatle bakıldığında, ata sipersiz bir alanda oturmaktadır.

http://www.resimlerx.com/...urk_Resimleri/cephede.jpg
kaldı ki amele gibi çömmek yerine, asker gibi oturmuştur bahsi geçen fotoda.
Savaş zamanı siperde yer alan bir komutanla, 3 helikopter bilmem ne kadar bordo bereli, sıcaklık bombaları vb şeyler tarafından korunan bir başbakanın kıyaslama yanlışına girmektir.

Biri kurşun yağmuru altında atını sürüp ordusuna cesaret verirken diğeri, bildiğin zıçma hareketi ile (amele duruşu da denir) kendini beli etmiştir.

Bu benzetme kısaca "ben tenekeyim ama, altın da ben de metaliz naberrrr?" demek gibidir.

Not: siperde eğilmeye bir lafım yok. Benim lafım duruş ve bu duruşu savunma yolunadır.
ne yapsaydı arkadaş olayın üzerinden 24 saat geçmemiş eline g3 alıp çatışmaya mı girseydi. atatürk bir askerdi vazifesi oydu layığı ile yerine getirdi, tayyip başbakan beğenen olur beğenmeyen olur o ayrı ama tayyip ne yapacaktı.
kendini rezil etmek için bire bir olan cümledir.
(bkz: korkaklar her gün ölür cesurlar bir kez)
(bkz: mal bulmuş mağribi)
çöktü çökmedi ha çöktü ha çöküyor diye diye 3 gündür boku çıkartılan topunuz çökesiniz e mi dedirten önerme.

yahu yeter artık siyaset bu kadar sığ mı yapılır. Atatürk'le Erdoğan'ı neden kıyaslıyorsunuz? hayır anlayamıyorum gelmiş geçmiş tüm başbakanlar arasında Atatürk ile bu kadar kıyaslanan bir başbakan oldu mu? Erdoğan'ı Atatürk'ten daha üstün gören veya en azından ona muadil olacakmış gibi düşünen kimse mi var etrafınızda? ilkokula mı gidiyorsunuz çocuk musunuz? bu ne ya? sıçtınız muhabbetin içine. hayır Akp'li değilim ama beyni olan insanlar bu her şeyden Akp'yi suçlamanızdan feci gıcık alır oldular. sırf sizlere inat toplu bir şekilde Akp'ye oy verirsek şaşırmayın.

dünyanın başka hiç bir ülkesi yoktur ki siyasi eleştiriler, siyasi tartışmalar bu kadar sığ yapılıyor olsun. planını programını yapıp kurmaylarınla oturup tartışıp ben iktidara gelirsem bu bu bu hizmetleri yapacağım demek yerine kişisel laf salatalarıyla göndermeler yapmak vs... bir kişi de seçilmek için ben en iyisiyim demiyor herkes o benden daha kötü demeye getiriyor. bunun üzerinden propaganda yapıyor. yani bu nedemek oluyor? evet ben bokum ama o benden daha bok. ne farkı var be ikiniz de boksunuz sonuçta.

edit: imla

edit2: düzeltme isteği Atatürk'ün özel isim olması sebebiyle kesme işaretiyle yazılması gerektiğine işaret ediyor. güzel de özel isimler büyük harfle yazılmaz mı? ben büyük yazıyorum küçük çıkıyor. ne iş hacı?