bugün

yüce hükümet de şu anda masa başı cephesinde savaşıyordur. belki de masa altıdır.
bilgi yanlıştır.
8. Sınıf temel inkalp tarihi ve Atatürkçülük dersi almamış yazar beyanı.
sempatik bok atarak ataya saldırma biçiminden başka bir şey olmayan başlıkcık.
bir yüce fetihçi ergen fatih değildir.
bilgi sadece kurtuluş savaşını içermekte olan doğru bir bilgidir.
(bkz: sadece ingiliz maşası yunanlarla savaşan atatürk)
çamur atarken cehaleti belli eden yazıdır. doğu cephesinde orduyu dağıtmayan kazım karabekir işi bitirdiği için orda savaş önce bitmiş bu yüzden mücadele ciddi ingiliz destekli yunan düşman işgaline uğramış batı bölgesine kaymıştır. ayrıca atatürkün filistin ve trablusgarp cephesindeki mücadelesini görmemek eyyamcılıktır.
adam sadece kurtuluş savaşından bahsediyor siz yok çanakkale filistin trablusgarp bunlar birinci dünya savaşı atanızın kurtuluş savaşında kimle savaştığını bilmeyecek kadar mı tarihten bihabersiniz.
doğrudur. hatta istanbul'u da kenan abi fethetti. onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil.
saçmadır asıl sorulması gereken 718 vatandaşımızın nato sebebiyle korede sebebsiz şehit olmasıdır.
bu andavalların bunu araştırması gerekmektedir ki zelandalıların hala neden çanakkaledeyizi sorguladıkları gibi.
gerçi şehide kelle diyenin yönettiği memlekette bunlar yerine mustafa kemali sorgulaması normaldir hatta bu kişi onlar benim ecdadım değildir demiştir. bence ecdadlarını aramalarında fayda vardır. mustafa kemal atatürk sizi aşar.
yalnızca kurtuluş savaşı'nın cephe görevi kısmı baz alınırsa doğru sayılabilecek bir önerme. bunun dışında zaten okullarda öğretilen klişe bilgilerden bile hatırlanacağı üzere, kurtuluş savaşı'ndan önceki askerlik kariyeri sırasında trablusgarp'ta; balkan savaşı'nda trakya'da (bu pek bahsedilmeyen ve detayına girilmeyen bir konu) ; dünya savaşı'nda da çanakkale, doğu anadolu, filistin cephelerinde görev almış olduğu vakidir.
buna cevap vermenin bile cahilliktir bırakın başlık kendi için de çörüsün diyeceğim açıklama.
Cok yanlis bir tespit. Ama beni dusunduren bir ihtimal var, bunu dogru zanneden cahil kardesim trolluk pesinde de kosmuyorsa burada vermek istedigi alt metin nedir ?
aslında batı cephesinde de savaşmamıştır öyle geçerken bir uğramıştır.zaten atatürk diye biri de yok. gerçek mustafa kemal trablusgarpta şehit düşmüş bir osmanlı subayıydı. hatta sakalları vardı demek ki dini bütün bir adamdı.