bugün

yalçın küçük, ismet inönü nün de atatürk ün vasiyetini bülent ecevit e aktardığını savundu. küçük, 'ismet inönü chp nin genel sekreteri olduğu sırada ecevit i yanına çağırdı. 'atatürk bana musul u al diye vasiyet etmişti. ilerde sen başbakan olacaksın. fırsatını bulursan musul u al' dediğini ifade etti. yalçın küçük, ecevit in bu vasiyeti son ziyareti sırasında cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer e açtığını ve 'musul u almamız lazım, yoksa onlar gelip alacak' dediğini hatırlattı. abd nin 30 yıldır bu bölgede bir kürt devleti kurmak istediğini vurgulayan prof. dr. yalçın küçük, 'ben tc nin kürt politikasını yanlış buluyorum. barzani devletini siz kuruyorsunuz. türk devleti, kürt devletini kuruyor' dedi. türkiye nin ortadan kaldırıldığını savunan küçük, 'bana göre türkiye devleti bitmiştir artık, cumhuriyet bitmiştir. mustafa kemal 2002 den sonra gerçekten ölmüştür' diye konuştu.

kurtarmaya azmettik kurtaracağız

30 ağustos 1922 tarihli fransız le figaro gazetesinde ise atatürk ün şu ifadelerine vurgu yapılıyor:

avrupa da, istanbul ve meriç e kadar batı trakya, asya da anadolu, musul arazisi ve irak ın kuzeyi. arkada kalan ve sırf türk olan her yeri isteriz. bunları kurtarmaya azmettik ve kurtaracağız.;

atatürk, 1925 yılında engellenen musul ve kerkük ü geri alma idealinden ömrünün sonuna kadar vazgeçmez. 1933 yılında amerikalı general mc arthur ile yaptığı görüşmede de bu düşüncesini dile getirerek, ;allah nasip eder, ömrüm vefa ederse musul, kerkük ve adaları geri alacağım. selanik de dahil, batı trakya yı türkiye hudutları içine katacağım ifadelerini kullanıyor.

kıbrıs a da hassasiyetle yaklaşan atatürk, ;efendiler! kıbrıs düşmanın elinde bulunduğu sürece bu bölgenin ikmal yolları tıkanmıştır. kıbrıs a dikkat ediniz. bu ada bizim için çok önemlidir. demişti...
(bkz: musul u isteriz)

onuncu kez bu bkz'ı veriyorum, bi yetkili duymadı sesimizi daha...
(bkz: tarihini bilmeyen tarihini yaşar)
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
kurtuluş savaşı tazminatı için yunanlılar fakir fukaradır para almayalımcı ismet in varsayılan iddasıdır.

ingilizlere jest olsun diye ayasofya camiini müze yapanlar, musul a bakmazlar.
tarih bilincinden yoksun ne çok yazar var burada.
utanç duruma düşüyorlar farkında değiller...

(bkz: sözün bittiği yer)
tarihimizde gelmiş geçmiş bütün Türkler arasında , ülkesini milletini en çok seven insanın kesinlikle ve kesinlikle haklı vasiyeti. tahminimce bu tek vasiyeti de değildi, vefatı sonrası kimin seçilmesini önerdiği yönünde de bir vasiyeti olmuş olmalı ama tabi ki o ismet inönü olamaz.
Bu vasiyeti yerine getirmek isteyen bir kişi oldu o adamda musul hakkımızdır lafından bir hafta sonra zehirlendi. (bkz: turgut özal) (bkz: mangal gibi yürek)
Mustafa kemal'in ismet inönü'ye vasiyeti.
inönü'den ecevit'e
ecevit'ten baykal'a
baykal'dan kılıçdaroğlu'na geçti.

evet bekliyoruz hala, musul'u alın.