bugün

Son yılları için Olası ihtimal. Deist olma ihtimali de var tabi.
Atam zeki bir insandı ihtimal %100.
boş boş öteceğinize cevap verin la

atatürk kendine saray yaptırmışmıydı ?

oda yetmedi yazlık saray da yaptırmışmıydı ?

ahbaplara, yancılara ihale vermişmiydi ?

la bu güne atatürkün yaptıklarını

sata yiye geldiniz

şu memlekete bir çivi bile çakmadınız

hımbılın zoruna bak ?

atatürk ateistmiydi ?

atatürk sizin şıhları ne güzelde astıydı ama.
Mars gezegeninde aşk var mı ? Diye tartışmak kadar gereksiz bir tartışma konusudur. insanların merakları bunlara yönelik oldukça başarıları, ilmi bilimsel katkıları göz ardı kalacak, hak edilen değeri görememeye devam edecektir Atam. Bazen düşünüyorum ve neden ülkemin insanının boş şeyler tartışmaktan bu kadar zevk aldığını anlayamıyorum. Sanat, ekonomi, bilim, kişilik gelişimi, psikoloji üzerine tartışmak yerine tavla, din ayrımcılığı, stres çarkı ve kurtlar vadisinin tekrar başlayıp başlamayacağı tartışılıyor. Atatürk'ün ateist olma ihtimali kimseyi zerre kadar ilgilendirmeyecektir.
amk sözlüğe bak, eskiden başlık altında birbirine cevap vereceksin anında silik olurdun ki zamanın da ben oldum amk!

neyse atatürk ateist mi bilemem ama deist olduğu net ve inkar edilemez. Dini de iyi kullanmıştır bu arada. hutbelerde din elden gidiyor derken tek adam olunca da gökten indiği sanılan kitaplar vs.
ölüden korkulmaz .

ölünün kendisine bile hayrı olmaz çünkü ölüdür !
ben silah arkadaşları ve şehitlerimiz de var sanıyordum ?

yoksa mantar tabancasıyla tek başına mı yaptı bunları ?

biraz çapınızı bilin lan .

bir kişiye maal etme çabanızı seveyim sizin ben .
Varsayalım Ateist ya da degil. Ne fark eder ki onun sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz. Zekası, mücadelesi, fikirlerini savunduğu için. Hala korkuyor ve hala karalamaya çalışıyorsunuz. Hayret verici bir durum.
ister sevin ister sevmeyin ama saygı duymak zorundasınız. Onun kurduğu bu Cumhuriyette yaşamaya devam ettikçe bunu kabul etmek mecburiyetindesiniz.
noldu kalın mı geldi .

gelir gelir .

bundan sonra hep kalın gelicek .

alıştınız da zaten değil mi .
bu topraklar osmanlı dan dedelerimizden kaldı bize .

müslüman olmayanlar savaşlarda şehit olmadı ama .

nasıl olucak ?

siz kimsiniz ki ? hangi kapının itisiniz ?
biz yüz yıllardır bu ülkedeyiz .

siz ne zaman peydah oldunuz ?

100 sene önce kim peydahladı bakim sizi başımıza ?
onu bunu bilmem ben islam adına yapması gerektiği halde yapmadıklarına bakarım .

ne yaptı ? bir cami yaptırmışlığı var mı mesela ?

yoksa kapattırmışlığı mı var !

yada imamları astırmışlığı mı var !

LAiKLERiN gizli din düşmanlıkları ayykua çıktı sonunda .

gerisi çorap söküğü gibi gelecektir yüce allah ın izni ile .

tarihte bu hep böyle oldu .
"ilhamlarımızı gökten indiği zannedilen kitaplar dan vahiylerden değil bilimden alıyoruz diyerek" kuran'ı kerimi vahiyi inkar ediyor ve bir belgede el yazısı ile kuranda ilk ayete sahsata diyor. chp ve zihniyeti atatürk ü müslüman diye yuturmaya çalışıyor.

neyse o dur. bundan utanılacak sıkılacak bir şey var mı. benim kardeşim de ateist bunu saklamaya çalışmak ona ekstra bir özellik katmıyor.

görsel
Bıraktığı hedeflere, bıraktığı ilkelere, bıraktığı mirasa, bıraktığı büyük sorumluluğa odaklanmak varken en son düşünülmesi bile gerekmeyen ihtimaldir.
Gayet mümkün ihtimaldir.
Atatürkün belirli bir yaşta fikirlerinin değişip ateist olduğunu düşünenler var. Bu doğru olabilir belki de uygulanan devrimin laiklik ayağının halk tarafından kabul edilmesi için bir politika da olabilir ama velev ki atatürk belirli bir yaşında ateist olmuş olsun. O yaşına kadar olan imanı ve milyonların oluşturduğu topluma olan katkıları günümüz tüm siyasetçilerinin toplamından daha fazladır. Ve belki de günümüz siyasetçilerinin ve burada ona salya sümük saldırmaya çalışan veletlerin toplamından da.
Kuraanı türkçe yapan diyaneti kuran adam niye ateist olsun 19 mucizesini araştırın.
kimi neden gerdiğini anlayamadığım ihtimaldir.

ulan dindar yunan halkı ateist olduğunu açık açık söyleyen çipras'ı, üstelik o güne kadar hiçbir hayrını görmedikleri halde seçti. çipras yemin töreninde incil'e el basma olayına da girmedi. sonuç? yunanı içine düştüğü girdaptan bayağı bir çıkardı sayılır.

atamızın kim olduğu belli, memlekete hizmeti belli. ateist olsa ne yazar, olmasa ne yazar?

böyle meseleleri ancak aşağılık yobazlar dert eder görünürler ki zaten asıl dertleri de bu değildir bilindiği üzere...
Sen kalk istanbulu fethet sen kalk devletin gucunu zirveye cikar milyon m2 topraga hukmet picin biri gelsin agza alinmayacak laflar etsin. Vay amk bi insan ancak bu kadar orospu cocugu olabilir.
Vardır. Ateist Olabilir tabi. Olmayadabilir, bilemeyiz. Zaten önemli de değildir. Koca Atatürk'ün din, kitap gibi lüzumsuz konularla birlikte anılması öyle büyük bir insanın anısına saygısızlıktır.
herkes dinini kendi içinde yaşar bırakın atatürkün dinini.güncel şeyler tartışın mesela simülasyon teorisi gerçekmi,evrende bir erkek birde dişi kalsak. evrensel hukuk kurallarından bahsedebilirmiyiz. böyle şeylerle gelin kişileri değilde fikirleri tartışalım.
deist olabilir, ateisti kim götünden uyduruyor acepp?
osmanlı padişahlarının da eşcinsel olduğu söyleniyor.

kendisi hiç biriniz yanına çağırıp dini görüşünü söyledi mi ?

bu mısır koçanı ve türevlerinin uyduruklarını referans alıp

palavraları diziyorsunuz.

mısır koçanının 46 raporu var mı ? var

hiç bir hastane yok bu adam akıllıdır

diye rapor verdi mi ?

hadi hayırlı tıraşlar
Zeki adamdır tabii ki ateist olacaktır fakat yaşamına bakılırsa deisttir çünkü dinle yakından alakalıdır yanında hafızla filan gezermiş kuran dinlermiş vs.
Müslüman değildir çünkü bu ülkeye din ve vicdan hürriyeti getirmiştir zira islamda hürriyet yoktur.
Ateistlik bir dini tercih olsa da diğeri insanı aşağılayıcı hakaret edici üstelik küstahça bir iftira. Siz hakareti eleştiri babında değerlendiremezsiniz. Bu özgürlük de değildir. Hedefte kim olursa olsun utanmadan arlanmadan Şerefsizce namussuzca fütursuzca dil uzatanlara misliyle mukabele edeceksiniz ki, hak yerde kalmasın. Madem öyle Ağzı olan konuşsun.

Ayrıca gazi asla ateist değildir. Bunu bazıları böyle işlerine geldiği için iddia ediyorlar. Aslı faslı yoktur.