bugün

Bu akılla okuma yazma öğrenebilenlerin garipsediği kabul.
168 değildir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25422816/
Şartlar ne olursa olsun Türk milletinin kaderini olumlu yönde etkilemiştir...
Önemli olan boyu değildir, işlevidir.
Not:1.90'ım.
Onun zekası dünyanın en uzun 5 insanını toplasan daha fazladır.
zik kadar beyniyle dağ gibi adamı ufaltmaya çalışan insanın kaldığı çaresiz durumdur.
168cm olan vücut boyu değildir. bu size girdiyse atatürk ne yapsın? müminler kendi aralarında uğraş arıyorlar.
Atatürkçü degilim ama fazla boy da iyi değil.
Not : 1.96.
öemli olan boyu değil işlevi sözünün çıktığı noktadır.
Boy devede de var ama ordu yönetemiyor. Üstelik 168 değil. Atanı yereceksin diye sictin.
Dalton kardeşlerden Avarel'in ne kadar sırık ve ne kadar ahmak olduğunu düşünürseniz daha da ironik anlam kazanan durum.

Eli uzun birileri de pek uzun değil mi? hani uzun adam... allah allah avarel'le nasıl paralellikse bu artık. Bak yine paralel yapı dedirttiniz bana şakirtliğimi yine gösterdim.*
napolyon'u askere almak da büyük hataydı zaten...
O zamanlar boy kıstası yokmuş demek ki.

Hem önemli olan boyu değil işlevi taamm mı?
boyu askerlik için ideal boydur. zira daha uzun yada kısa olsa çanakkale savaşındaki düşman kurşunu saatine isabet etmez kendisine isabet ederdi.
senin de kus kadar beynin var ama sozluk yazari olabilmen.
13 yaşlarında yani askeri rüştiyeye başladığında çok daha kısaydı kasdedilen kriter çocukları kapsamıyor olduğundan olabilir. sonradan da ama sen uzamadın balım teğmen olamazsın demiyorlar.
sıfır zeka ve düşünme kabiliyeti olanlara dert olmuş fiziksel özelliktir. neydi o laf 'boyu değil, işlevi'
orospu evlatlarına dert olmuştur. evet.
genelkurmay'ın arşivinde harbiye nezaretinin de belgeleri vardır. geçenlerde genelkurmay bu belgelere dayanarak atatürk 174 cm boyunda demiştir.
taş gibi oğlunu askerden kaçıran sucukçu muhasebecisine laf etmeyenlerin, -sözde- 1.68 boyuyla askere koşan atamıza laf etmeleri hakikaten komiktir.

söz konusu malların o tarihlerde osmanlı toplumunda boy ortalaması ne kadardı bilmeleri de mümkün değildir elbette.
Silah altına alınan 15liklerin her biri 1.90 boyundaydı zaten.
gayet normal bir durum. Zira dönemin şartlarında şaşırılacak bir durum hiç değil.
önemli olan işlevdir efendim.
168 değil 174 boyla girmiştir askeriyeye. genelkurmay/harbiye nezareti belgelerinde yer alır.
ikinci olarak da 168 boyunda birinin koca bir memleketi işgalden kurtarabileceğini, kendi çivisini bile üretemeyen bir imparatorluktan cari açık vermeyen bir devlet çıkarılabileceğini gösterdi.
Lan dedemin babası bile Bulgar askerinin anca beline geliyodum kasaturayı taşaklarına soktum diyomuş rahmetli memlekette herkes ibrahim Kutluay mı o zaman deve. Özal çikita muz getirdide öyle kurtulduk anamur muzlu yiyen maymunluktan o da yaman hırsızdı gerçi.