bugün

bana ve birçok arkadaşıma kimi kendini bilmezin denediği eylem. Atatürk'ü sevmiyorum dedim diye adam bildiğin karartıyor gözleri.
bir de atatürk'ü sevdiklerini iddia edip horlandıklarını iddia edenler var ki şaşıyorum.
sizin diktatörlüğünüzde size el kalkar mı be? heykeli silsek içeri atarsınız
(bkz: oruç tutmuyor diye bir insanı linç etmek)
ile aynı saçma mantıktaki eylemdir.
sevmemesinin yanısıra, hakaret ediyorsa yapılacak en doğru işlemdir.
mallıktır. atatürk de bir insandı. hiç kimse bir başkasını sevmek zorunda değildir ama saygı duymak zorundadır. atatürk'ün ülkeyi kurtardığı düşünülürse saygı duyacaksınız ulen.
düşünce özgürlüğü denen olguya saygısızlıktır. sana ne, istediğimi severim, istediğimi sevmem.

rahat batıyor yahu, ciddiyim rahat batıyor bu baskıcı piçlere.
insanlar sevmemekle nefret etmeyi aynı kefeye koyuyor sanırım. bir insanı tanımadan görmeden sevebilirsin. fakat tanımadan nefret edemezsin.
(bkz: seni kim sevsin)
kimse atatürk'ü sevmek zorunda değildir. ama, atatürk'ü sevmedi diye "linç" duyulmuş şey değildir. sıvas'ta, maraş'ta, çorum'da gerçek yüzlerini gösteren eli kanlı gerçek linççilerin bu gibi sahte mağduriyet yaygaraları politik olup, son derece iğrençtir.
yere yatırıp çivili sopalarla dövme şeklinde yapılacak eylemdir.
penseyle etlerini sıkıştırıp çevire çevire koparma şeklinde de yapılabilir.
şort giyiyor diye otobüsten atılan kızlarımızla eşdeğerdir.

ben bugüne kadar atatürk'ü sevmiyor diye dayak yiyen birini görmedim ama şort giyiyor diye çok kadının tehdit edildiğine şahit oldum.
Linç etmek burda çok hafif çok hoş çok kibar kalmış. Direk ebesi bellenir adamın.
sorun şurada aslında atatürk ü neden sevmez bir insan. gayet açık dolduruşa gelmiştir bu tür insanlar. genelde dini kullanırlar din düşmanlığıyla suçlarlar.
türkiye'de atatürk'ü sevmiyor diye otellerde insan yakılmamıştır.. ama dindar değil diye otellerde insan yakılmıştır. *
modern geçinen kimi kemalistlerin sıklıkla yaptığıdır.

bir de olayı dinle bir tutarak yaparlar bunu. sanki atatürk bir dinin peygamberi, ki islam peygamberine de saldırmaktan geri durmazlar. tabii bu saldırı islam peygamberi ile sınırlıdır, misal ben hiç hz. isa'ya küfreden bi kemalist görmedim.

neyse, sonuçta bunun asıl sebebi bu ülkede hala kemalist sistem ile eğitim yapılması ve bireylerin genç yaşta beyinleri traşlanarak atatürk'ü din ile ideoloji arasında bir yerde konumlaması sonucu, rejime "tapar" hale gelmeleridir. bizdeki kimi kemalistler, dindarlara "yobaz şakirttt sen düşünmekten ne anlarsın, dogmatiksin" der ama dogmatiğin daniskasının kendisi olduğundan bihaberdir. bu yüzden saldırgandır ve kendisinden başka kimseye hayat hakkı tanımaz.

hatırlayın, çok değil 4 sene önce 2008'de can dündar, "mustafa" diye bir belgesel yaptı. sonra ne oldu? cümle kemalistler bir ağızdan o kadar çok saldırdılar ki adamcağız ne yapacağını şaşırdı. forumlarda can dündar'ın ne anası kaldı ne de bacısı, yedi sülelesine kadar indi bu kimi kişilik bozukluklu kemalistler. can dündar baktı ki mahalle baskısının daniskası beyaz türk mahallesinde, baktı ki olacak gibi değil, çark etmek ve "ben ettim siz etmeyin" demek zorunda kaldı.

linç yokmu, aha size en yakın tarihten örnek, hem de üst düzeyde. alt düzeydekileri saymıyorum bile, sözlüğü okursanız görürsünüz...