bugün

ataturk'u sevdigini haykirmak dunyanin en guzel duygusudur cunku atasini bilmek, soyunu bilmek, onderini bilmek ayni zamanda damarlarinda akan asil bir kana sahip olmak demektir.
Maalesef bu dönemde, bu yönetimde hapse girmeye sebep olacak eylemdir.
prim yapmak için herkesin sergileyebileceği bir tavırdır.

örneklemek gerekirse, lisanstan mezun olmadan önce yıllık komitesi adında bir grup arkadaşımız, ki çoğu da sevdiğim insanlardı, mezuniyet gecesi ve diploma töreni ile ilgili organizasyonları üstlendi. 2003 yılında bölümün adını kullanarak yıllıkta yayınlanmak üzere aldıkları reklamdan komitedeki kişi başına 2200 lira düşecek kadar fazla vermiş bütçeleri. bizim bunlardan sonra haberimiz oldu. neyse.

bu adamlar mezuniyet kortejinde "atam izindeyiz" gibi tamamen tribünlere yönelik klasik bir tavır sergilediler. hatta bu yazıyı paraşütle indirmeyi bile düşünmüşler, o kadar yani. sonra "bokunu çıkarmayalım" diye vazgeçmiş olmalılar.

neyse, mezuniyetin üzerinden 2 ay geçti ve öğrendik ki bu arkadaşlar bölüm başkanına "2200 lira fazla verdik hocam" demiş, o da "çocuklar onunla da masraflarınızı karşılamış olursunuz, o kadar uğraştınız" diyerek bu arkadaşlara izin vermiş parayı kullanmalaraı için. tabi sonra 12-14 kişiden oluşan komitenin kişi başına 2200 lira (2003 kriz zamanı idi hatırlatırım) aldığı duyulunca kıyamet koptu.

bu parayı kimisi geri vermek zorunda kaldı, içlerinden en sıkı atatürkçü bazıları ise bölüm başkanının "çalıştığınız yere yazı gönderirim, o parayla bölüme bir şeyler alın" demesine rağmen parayı teslim etmedi.

mezun olduğum okulun bir mezunlar sitesinde bu arkadaşlardan şimdi dubai'de paraya para demeyen bi' arkadaş benim ne kadar bölücü, ne kadar vatan haini olduğumdan bahsetti falan. ben de bu olayı anlattım. "sadece 800 lira aldım, o da benim hakkımdı, siz çalışırken biz reklam arıyorduk" falan dedi.

demek ki her fikrin dejenere tipleri gibi bu haykırıcıların da dejenere olma ihtimali vardır. hatta haykırıyorsa kesin altından bi' pislik çıkar. siz siz olun, dincinin de, kemalistin de bol reklamcısından uzak durun.
(bkz: asiri ataturk sevgisi)
bende haykırıyorum
Atam seni çok seviyorum

edit: bu yazıya eksi not veren ne kadar örümcek kafalı varmıs pes dogrusu. mandacılık hayalıne sarılın en ıyısı devam edın.
varım diyor.