bugün

karşılaştırmanın abesle iştigal olduğu gereksiz kıyaslama. tabiki atatürk, tabiki atatürk.
(bkz: atatürk vs wolverine)
biri doğudan batıya hepsini yerle bir etmiştir diğeri ise doğudan batıya her yeri adam etmiştir.
Cengiz en iyi Türk Başbuğudur. Bunun aksini iddia eden kendisine ben Türküm ben milliyetçiyim demesin yemin ederim dilini koparırım sokarım bir yerine. turan birliğini sağlamış tek devlet olan şanlı Moğol imparatorluğunu kuran birisinden bahsediyoruz, Türk Dünyasında eşi benzeri yoktur.

Atatürk ise gelmiş geçmiş en iyi Türk milliyetçisidir. bunun aksini diyende yine ben Türk milliyetçisiyim ben türküm demesin sakın. Askeri dehası cengiz kadar parlak değildir ama çokta aşağı değildir. en iyi 5tedir Atatürk askeri deha olarak. Türkiyenin kurucusu bunun dışında, bu vatanı yeniden ayaklandırıp teşkilatlandırdı. trablusgarp, çanakkale, sakarya... bu savaşlar efsanedir. tabiikide bu yönleri var ama olaya versusa o manada bakmıyoruz.

ortak paydada buluştukları tek yer askeri dehaları olunca cengiz önde gözüküyor.
biri çinkiz khan'dır.