bugün

Erdoğana tapan insanların söyleyeceği sözdür. Soktuğumun ak trolleri.
Başkası intihar ediyor sen de et o zaman ne kadar boş konuya.
Her insan yaptığından sorumludur.
Hem atatürk dağlarda, ovalarda savaşlar yapıp vatanı kurtarmak için gezerken yemek bulamadı da tutamadı.
Sen de birilerinin arkasına sığınarak,
götü kurtarma amaçlı çalışıyorsun fakat yanlış yoldasın kardeş.

denilebilir.
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
Dini konularda peygamber efendimizi örnek alman ahiretin için daha mantıklı kardeş.
Atatürk öldü, sen hala neden yaşıyosun

şeklinde bir sonuca çıkacak söylem.
evet sıkı bir kemalist olarak kendi kendime sorduğum bir soru.
Adam bi milletin hayır duasını alıp cennette kombine almış tutmaz tabi, sen daha ananın hayır duasínı alamamısken atatürk ile kendini bir tutacak özgüveni nereden buluyorsun diye sorarlar adama.
oruç tuta tuta nöronlar gitmiş...
bir kemalistin filan değil, su katılmamış yobaz bir trolün hezeyanıdır. kendisine kemalist süsü vererek, insanları yalanları yoluyla kemalistlere karşı kışkırtmaya, aklınca bu şekilde cihat etmeye çalışan bir şahıstır.

söz konusu şahıs, kendisini pek akıllı bir şey sanan bir gerzektir (bkz: yobaz ve zeka).
Haklı önermedir. Allah da oruç tutmuyor ben mi tutayım.
Tamam sen de bitik ve karmaşa içinde , elindeki yok denecek kadar az imkanlarla bir devleti kur, medeniyet seviyesine çıkar, başarı kelimesinin bile yetersiz olduğu bir Sürü şey yap ...

Ondan sonra tutma Oruç olur mu ?
Şair burada; oruç tutmayı götüm yemiyor, hem tutmayayım, hemde atatürk'e bok atayım demiştir.
valla atatürk'e yahudi diyenler de boşluğa düştü bu durumda... oruç yahudi icadı çünkü.
Cehapeli kafası ne beklenir ki. Atatürk ün mezarınada sen girecen ya zaten.
şahıs burada ''laiklik dinsizliktir'' demek istemiş.
örnek aldığımız ulu önder atatürk oruç tutmak gibi sadece yobazların yaptığı bir ibadeti asla yapmamıştır o halde atatürk ü örnek alan laik ve çağdaş bir birey olarak ben neden oruç tutayım ki? laik ve çağdaş bir insanın oruç tutması resmen laikliğe ve çağdaşlığa savaş açmaktır.