bugün

örnek aldığımız ulu önder atatürk oruç tutmak gibi sadece yobazların yaptığı bir ibadeti asla yapmamıştır o halde atatürk ü örnek alan laik ve çağdaş bir birey olarak ben neden oruç tutayım ki? laik ve çağdaş bir insanın oruç tutması resmen laikliğe ve çağdaşlığa savaş açmaktır.
şahıs burada ''laiklik dinsizliktir'' demek istemiş.
Cehapeli kafası ne beklenir ki. Atatürk ün mezarınada sen girecen ya zaten.
valla atatürk'e yahudi diyenler de boşluğa düştü bu durumda... oruç yahudi icadı çünkü.
Şair burada; oruç tutmayı götüm yemiyor, hem tutmayayım, hemde atatürk'e bok atayım demiştir.
Tamam sen de bitik ve karmaşa içinde , elindeki yok denecek kadar az imkanlarla bir devleti kur, medeniyet seviyesine çıkar, başarı kelimesinin bile yetersiz olduğu bir Sürü şey yap ...

Ondan sonra tutma Oruç olur mu ?
Haklı önermedir. Allah da oruç tutmuyor ben mi tutayım.
bir kemalistin filan değil, su katılmamış yobaz bir trolün hezeyanıdır. kendisine kemalist süsü vererek, insanları yalanları yoluyla kemalistlere karşı kışkırtmaya, aklınca bu şekilde cihat etmeye çalışan bir şahıstır.

söz konusu şahıs, kendisini pek akıllı bir şey sanan bir gerzektir (bkz: yobaz ve zeka).
oruç tuta tuta nöronlar gitmiş...
Adam bi milletin hayır duasını alıp cennette kombine almış tutmaz tabi, sen daha ananın hayır duasínı alamamısken atatürk ile kendini bir tutacak özgüveni nereden buluyorsun diye sorarlar adama.
evet sıkı bir kemalist olarak kendi kendime sorduğum bir soru.
Atatürk öldü, sen hala neden yaşıyosun

şeklinde bir sonuca çıkacak söylem.
Dini konularda peygamber efendimizi örnek alman ahiretin için daha mantıklı kardeş.
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
Her insan yaptığından sorumludur.
Hem atatürk dağlarda, ovalarda savaşlar yapıp vatanı kurtarmak için gezerken yemek bulamadı da tutamadı.
Sen de birilerinin arkasına sığınarak,
götü kurtarma amaçlı çalışıyorsun fakat yanlış yoldasın kardeş.

denilebilir.
Başkası intihar ediyor sen de et o zaman ne kadar boş konuya.
Erdoğana tapan insanların söyleyeceği sözdür. Soktuğumun ak trolleri.