bugün

gördüğü her türk değerine saldırmayı kendine görev edinmiş bünyelerin yeni bir çıkışıdır.

yeni moda amerikan tarzı; "dostum geyik ama bu ha" lafzı esas bayan olaydır. hem de ne baymıştır.

türk üstündür. türk yücedir. türk doğrudur, çalışkandır. bir türk dünyaya bedeldir. bak bu lafların hiç birisi geyik değildir. bu sıfatların; üstünlüğün, yüceliğin, doğruluğun, çalışkanlığın, dünyaya bedelliğin kazanılması için kan verilmiştir , can verilmiştir.

geyik midir bu?

insanların türklük adına can vermesi, insanların yavşakça onların kazandığı değerlerle dalga geçmesi için değildir.

hasan tahsin'in koskoca yunan ordusuna tek başına kurşun sıkması mı geyiktir. otur parmağına iğne batır bakalım delikanlıysan geyikullah.

sensin geyik. senin bu düşünce tarzında yetişmene aldırmadan, bir milletin değerlerine saldıracak kadar terbiyesiz olmanı sallamadan dağa çayıra salan ailendir geyik.

ve evet; atatürk olmasaydı x falan yapamazdınız. bu laf seni bayıyorsa, git öte bayıl. mevzu da geyik meyik değildir, buz gibi gerçekliktir. bir kenara not al, unuttukça okursun.

nefes almanın en büyük sebebinin de bu yüce milletin hoş görüsü olduğunu, vicdanı olduğunu unutma, unutturma.
"ataturk olmasaydi senin gibiler babasinin kim oldugunu bilebilir miydi?" gibi neyzen tevfik menseili bir ornegi de olan dogru onermedir.
bir kürt yazar tarafından neden geyik olarak adlandırıldığını tahmin edebildiğim önerme. kimse alınmasın ama, bırakın buna biz karar verelim. türk-kürt ayrımı hiçbir zaman yapmadım; fakat dikkatimi çekti. bu tip çıkışlar hep aynı kişilerden geliyor.
geyik meyik denmiş ama, hiçte öyle değil. mesela, atatürk olmasaydı kimin aleyhinde atıp tutup tatmin olurdu bazıları.
kürtçüler ve dinci döküntüler tarafından geyik olarak değerlendirilebilecek "hakikat".
" atatürk olmasaydı hiç bir şey bugün olduğu gibi olamazdı ne yazık ki " denilerek cevap verilebilecek bir cümle. cevaba ek olarak bir bkz. linki verilebilir :

(bkz: anıtkabir kadar başınıza taş düşsün)
Türkiye cumhuriyeti sınırlarında olmasını beklemediğimiz bir düşüncedir.
Atatürk olmasaydı. Sözlükte yazar olan bazıları belki de başka bi şeyleri yalar olurdu.
bir türk ve herhangi bir dine mensub olmayan biri olarak diyebilirim ki; bazi ulusalci arkadaslarimizin köseye sikisinca ya da kendilerini tatmin etmek amaciyla kullandiklari geyik veya yöntem. yer yer gerçek olabilir ama ne atatürk'e* ne de topluma en ufak bir faydasi yoktur. zaten türkiye'nin en önemli sosyal ve siyasi cikmazini kaliplasmis sözler ve yikilamayan tabular olusturur.
ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine yardımcı olacacak tarzda sözlüğe bilgiler katacağına; "atatürk'e nasıl saldırsam, nasıl nefretimi kussam" düşünceleriyle yola çıkıp boş polemikler çıkartan bir bünyenin yumurtlamasıdır.
en şapa oturtanı da "atatürk olmasaydı senin anan belli olurdu ama baban kim olurdu bilebilir miydik?" hipotezidir.

hipotez diyorum çünkü çok kuvvetli bilimsel temellere dayanan bir sorudur. önce araştırma, sonra veri toplanması ve ardından bunların analizi. nihayet son olarak da raporun açıklanması: "zinhar belli olmazdı."
bu felsefenin kurucusu eski yunan'dan sonra felsefe bilimine sağladığı olağanüstü katkılarla tarihe geçen neyzen bir zattı. gerçi hakkında türlü dedekodular olsa da sonuçta meyve veren ağaç taşlanır. di mi ama?

o kadar kuvvetli bir neden-sonuç ilişkisi ile kafamıza kazınmıştır ki bu hakikat ötesini düşünmemiz determinist aklımaza dahi gelmez. matematik, fizik gibi müspet bilimlerdeki "kanunlar" ne kadar kati ise bu nazariye de (sosyal bilimlerin tabiatına aykırı olarak) tek "kanun"dur. lakin tek bir zaafı vardır. evrensel olamaması. hikaye güzeldi değil mi? ne yazık ki acı sonla bitti. *
doğrudur, bilimsel gerçektir ve geyik değildir çünkü şu an eski fransız sömürgesi olan cezayir, fas ve tunus'un tamamı, eski ingiliz sömürgesi olan hindistan'ın da %99.9999999'u (devirli) orospu çocuğudur. yersen...

tabi bir de hindistan'ın türkiye'den çok geri olması falan var. çok geri lan! adamlar yazılım bile yapamıyor, çağrı merkezi desen bi tane yok, ayrıca dünyanın hiçbi üniversitesinde tek bi hintli doktora öğrencisi gösteremezsin bana. ben görmem çünkü, öyle. bunu da yersen, yanında da bi ufak açıp. beyaz leblebi falan ha?
(bkz: atatürk olmasaydı hepiniz oç olurdunuz)
insani kiciyla gulduren geyiktir. bu geyigi "ataturk olmasaydi biz yasayamazdik" diyenlerin yapmasi ayri bir gulme sebebidir. ironi mi yapiyorsun arkadasim?

ulan yasayamazmisiz. yasamiyorum lan, neyi yapamamanin geyigini yapiyorsun ki? dogmamisim bile lan, neyi yapamazsin diyorsun sen bana?
bombaların, mavzerlerin seslerinin vokal yaptığı bir yerde çocuklar tarafından oynanan oyunların istisna olmasıyla geyikliği kanıtlanmış olan "geyik" .
evet, atatürk olmasa da olurmuş, değil mi?

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
x yaparmıydık bilinmez ama bu sözlükte hiçbir bayan yazar olamazdı mesela, sucsuz gunahsız tecavuze ugrayan magdur bir kadın taslanarak idam edilirdi bu ülkede, kadınları eve kapatıp calıstırmayarak is gucunun daha kafadan yüzde 50 sini kaybeden gerizekalı bir ulke olurduk, yalansa gelin tartısalım camur atmadan önce, ha bir de unutmadan atatürk var oldugu icin tanrıya sukretmen gereken yüzlerce sebepten biridir, kadınlar.