bugün

(bkz: en az 10 eksi alacak bilgim var ama açıklamam) *
onunla aynı dönemde yaşamış olan yazarlardır. zira başka türlü problem nasıl şahsileşebilir?
atatürk'le aynı dönemde yaşamış olma ihtimali yüksek olan yazarlardır.
volkan konak'ın dedesidir değildir o ayrı bir tartışma konusudur da, şimdilerde o zamanlar sırf şapka giymeyi reddettiği için asılmış dedelerin hayatta kalan torunlarından dinleyin o günleri bi de siz?

yer mi?

yemez!

çünkü o şaaşalı ezberleriniz bozulacak hepinizin! ilk defa "aaa gerçekten atatürk'ün de kendi çıkarları uğruna hataları olmuş. hiç acımadan o da öldürmüş insanları, yetmemiş peşi gelmesin diye mahkemeler bile kurulmuş, hem de o'nlara göre suçlu (!) olanın kendini hiçbir şekilde savunamadığı mahkemeler. nasıl ya? ee hani cumhuriyet gelmişti o yıllarda? alla alla bunda bi gariplik var ama ne?" içsel hesaplaşmasında benim düştüğüm ikileme düşeceksin!

çok iyi bildiğinizi sandığınız tarih'in zorla size ezberletilenden ibaret olmadığı gerçeğini sindirebilmeniz sizin de canınızı çok yakacak!

bi konuda peşin hüküm verebilmek için iki taraftan da konuya hakim olmak zorunda kalacaksınız! bi yanda mavi gözlü sarı saçlıya olan ilgiden, ilahlaştırmaktan , çankayayı kabe ılan edenlerın kitaplarını okuyacak, bi taraftan da, cumhuriyetin türk halkına o yıllarda bir beden fazla geldiğini, illa bir yerlerınden gediklerin açılacağını, türk milletin kültüründe, benliğinde olan örf adetlerden vazgeçmeyeceğini yıllar sonra bi şekilde bu hasretlerin tekrardan ateşlenebileceğini, kuran'da bile bir ayette yazan hükmün tamamlanması yılları bulurken cumhuriyet'in 2-3 yılda, laikliğin türk halkına zorla ve baskıyla giydirilmesini, atatürk'ün hatalarını surata tokat gibi çarpmaktan kaçınmayan (o da son 15 yıldır basılan kitaplarda var. ondan önce yasaktı bu tarz kitaplar basmak) kitapları okuyacaksın. kafan ambele olacak.

belgelerle konuşanlara danışacaksın!

ve burda özgür iraden hangisine inanıp inanmayacağını sana bırakacak!

ha olmadı ben dedeme sorarım. nineme sonra. anadili lazca olan laz halkının kafasına, sırf türkçe konuşmayı beceremediği için nasıl dipçik yediğini anlatır size o torunlar!

o halde bir de;

yine türkçe konuşmayı beceremediği için, evde de ailesiyle lazca konuşurken duyulan dedelerden kaç tanesi kafasına yediği darbeyle, kaç tane kundakta olan bebeyi yetim bıraktı o topraklarda haberin var mı senin? benim var! o dedelerden birinin kanı benim damarımda akan kandan!

nenem kalsa mezarından, o yetim kalan çocukların sebebi olmuşlara, o topraklarda yaşayan herkesin ahı var!

not: şahsen tanımam etmem! o da beni tanımaz o başka!
O yaşta olacak bir yazar tanımıyorum.