bugün

Ayni zamanda Atatürk hakkında espri yapılmasından rahatsız olan tiptir. Maalesef aslında bunu açacaktım ama 50 karakter sınırı iste..

Saçma bir durumdur. Ne yani o adam hakkında espri ya da komik caps yapamaz miyiz ? Hayır yani 'ismet çayın altına bak' caps i komik değil mi ? Ya da sözde espriler yapıp onu aşağılamadan sadece Gülünç seyler söylemek Cok mu yanlış.

Bu şekilde Mustafa Kemal hakkında ciddiyet Dişi herseyi reddeden kişiler onu ilâhlaştıran kişilerdir. Neden bu adam hakkında ona Karşı Saygısızlık yapmamak şartıyla Gülecek seyler söylemiyeyim ? Peygamber mi Allah mi bu insan. Az mantıklı olun. Ülkede böyle Cok insan var maalesef.
"peygamber mi allah mı bu insan" cümlesini kurmasından yazarın bir müslüman olduğu kanaatına varıyorum ve şu sözlerimi eklemek istiyorum. bizler mustafa kemal atatürk'e son derece saygı ve sevgi barındıran insanlarız. aynı zamanda sizler nasıl bir müslüman olarak peygambere karşı son derece saygı gösteriyor ve onun hakkında yapılacak şakaları kaldıramıyorsanız biz de mustafa kemal atatürk'e yapılacak -saygısızca- şakaları kaldıramamamız bence çok normaldir. biraz empati.
ilahlaştırmak değil saygı duymaktır. ne biçim bir dönemde olduğumuzu biliyoruz. giderek artan atatürk nefretini de görüyoruz böyle bir dönemde daha hassas olmak gerek. her bir şeyi mizaha kurban ettiniz bari ata'mızdan uzak durun. atatürk'e saygı duymayan bir nesil yetişiyor ya.
bir şey eklemek gerekirse sayın yazar öyle bir yazı yazmış ki sanki hayatımızda yalnızca allah'a ve peygambere saygı duyuyoruz. siz herhangi bir arkadaşınıza/bir aile bireyinize saygı duymuyor musunuz? onlara yapacağınız herhangi bir şaka saygı çerçevesi içerisinde değil midir? bir dozu vardır değil mi o şakanın? istediğiniz her şeyi söyleyemezsiniz. ama burda öyle bir vurguluyorsunuz ki bunu resmen demek istediğiniz -ben neden atatürk'e saygı duyayım, o allah mı? ben yalnızca allah'a saygı duyarım.- gibi çıkıyor.
"Atatürk'e şirk koşulmaz!" diyen putperestin askeridir...
Ne kadar az bilirse o kadar çok savunur '' sözünün doğruluğunu kanıtlayan kişidir.

zira müslümana göre '' peygamber ve allahla alakalı espri yapmak yanlıştır ''
Kemalist göre ise '' atatürk ve onun değerleri ile espri yapmak yanlıştır ''

Bu iki durum aptal göstergesinden başka birşey değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar