Al işte gördüğünüz üzere yargıda sınır tanımayan bir insancık daha.Benim dersim benim gibi olanlara değil,yobaz olanlara evlat.Ben Atatürk gibi olmayacağım demedim hiç bir zaman,aksine onun gibi olmak için çabalıyorum.Bence sen bana bu lafları ederken biraz da kendi dediğini yapmaya çalış,madem çok biliyorsun.Yapan insan bunu yazmaz.Herkesin anladığı bir dil var,ve ben de o dilden konuşuyorum.Bunu idrak edemiyorsan donuz atabilir ve egon ile sevişebilirsin.Aldığın artı oylar seni motive ederken,aldığım eksi oylar ne kadar başarılı olduğumu gösteriyor bu çomarlara karşı.Kısaca:

Herkesin bir yoğurt yeme şekli vardır.Çok biliyorsan sen anlat onların dilinden.
tüm sakallı sofi sofi gezen tipler.
Saygı duymak zorundasın,kusura bakma bilader.Bu ülkeyi sen bu entryleri rahat rahat yaz diye,ona böyle gevşek gevşek konuş diye sana bıraktıysa,sana bu hakkı tanıdıysa saygı duymak zorundasın.Bu kadar basit.Kalkıp bana demokratikmiş gibi konuşma o yüzden.Demokrasiyi silmeyi çalışanlar "ben saygı duymak zorunda değilim burası özgür bir ülke" şeklinde konuşuyorlar.Biraz da has olun,delikanlı olun.Bu ülkede yaşıyorsan Atatürk'e saygı duyacaksın bu kadar basit.

Haydin selametle.
Ben gençliğe hitabe'de bahsedilen gencim.Sen de benim elimden özgürlüğümü ve cumhuriyetimi almaya çalışan varlıksın.Bu ülkede yaşıyorsan ve bu ülkede karnını doyuruyorsan Atatürk'e saygı duyacaksın.O devirde değilmişiz.Ne demek lan bu şimdi.Ben sana sev,sevme mi diyorum? ister sev ister sevme beni ilgilendirmez.Ama saygı duymam dersen orada duracaksın.Adamın ağzına tükürürler.Ne demek lan saygı duyamam?

Sen kimsin de saygı duyamıyorsun? Sen hangi hak ile bu kelimeleri birleştirip cümle haline getiriyorsun? Onun sana verdiği harflerle mi,yoksa vicdan özgürlüğü ile mi? Biraz beynini kullan ve araştır,sonra zaten ne kadar inkar etsende saygı duyman gerektiğini anlayacaksın.Bu kadar çomar ve yobaz olma.

Haydin selametle.
atatürk'e de abdülhamit'e de saygımız sonsuz yeter artık bokunu çıkarmayın, ayrıştırmayın birbirinizi..
Atatürkü ilahlaştıran tiplerdir. Şahsen ben ilahımı karşımda görsem korkarım.
Söylediğim hiçbir şeye cevap vermeden sadece ama sadece hayatın boyunca yüksek ihtimal ile özetini okuduğun kitapları bana karşı mı kullanıyorsun? Güzel bir kaçış yöntemi.Yobaz ama hakkını yemeyelim,bilgili görünmeye çalışan yobaz. Söylediğin kitaplar her insanın okuması ve bahsettiğin yazarlar her insanın bilmesi gereken yazarlar.Ne mutlu sana okuduysan ve anlam çıkartabildiysen.Ha gelelim diğer mevzumuza.Ben sana Atatürk'ü sevmek zorundasın demiyorum.Umurumda değil sevip sevmemen.Ama saygı konusunda,orada duracaksın.Bu ülkeye katkısı olan ve sana bu ülkeyi bırakan kişiye saygı duymak zorundasın.Bu kadar basit.Döllenme falan demişsin ya,bir nebze de olsa doğru.Yine döllenirdim ama..Açıkcası ben charles ya da tom falan olmak istemezdim.Ha seni bilemem ama ben istemezdim.Ondan dolayı saygı duyabilirsin mesela.Dua et ki ingiliz ya da Fransız değilsin.

Haydin selametle.
Hassiktir lan ordan dürzüymüş,yavşağa bak.Bu ülke kurulduğu günden itibaren değil,1950'lerden sonra sömürge haline geldi.Siz ve sizin gibi düşünenler başlatıp bu ülkeyi sömürü ülkesi haline getirdi.15 Temmuz'da meydanlara inip kutlamayı biliyorsun.Neyi kutluyorsun lan? Kendi ülkene kendin koyduğun adamların sana karşı ayaklanmasına izin verip püskürtmeyi mi,yüzlerce insanın boktan yere ölmesine mi? Sen böyle seviyesiz bir şeyi kutlarken bizler düşmanı denize dökmemizi,cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü ve cumhuriyetin getirisi olan nimetleri kutluyoruz.

Dediğin her şey sizin yüzünüzden oldu.Ben hayatımda bu kadar yüzsüz bir güruh görmedim.Allah inşallah size doğru yolu gösterir ve azıcık beyin verir de,düşünür ve doğru yolu bulursunuz.

Haydin selametle.
eeeeyyyyyy allmaaaaaagagaga aaa Atatürk mu lan o...