bugün

atatürk'ü ilah yerine koyan görmedim de, erdoğan'a dokunmak ibadettir diyeni, ona itaat etmek farzdır diyeni, ona karşı gelmek haramdır diyeni, erdoğan ikinci peygamberdir diyeni, eşimi boşar gelirim gel dese diyeni ve daha nicelerini gördüm. attığınız çamur elinize bulaşıyor, haberiniz yok.
atatürk'e ilah diyen kemalist yoktur.

kemalistler cahil insanlar değildir, atatürk'e karşı vefa ve minnet duyguları beslerler, fazlasını değil. atatürk'e ilah diyenler nitelerken de olsa sadece ve sadece cahil yobaz kesimdir. kemalistlerin böyle düşündüğünü
sanırlar ama genelde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldukları için araştırmadan, öğrenmeden saçmalarlar.

çoğu zaman sözlük neden bu hale düştü diye konuşuyoruz, bir sözlük yetkilisinin açtığı şu başlığa bakın, neler olduğunu görürsünüz.

bu başlık ahlaksız trollerin ve cahil yobazların nasıl bu kadar pervasız olduklarının ve hatta nasıl bu kadar palazlandıklarının göstergesi, nişanesidir.

sözlüğün daha kaliteli olması için çaba göstermesi gereken biri daha sorumluluk sahibi olmalı ve daha özenli başlıklar açmalıdır. lafıma dikkat isterim, kemalist olsun demiyorum ama en azından daha özenli açıklamalı düşündüklerini.

bu da olmayacaksa zaten bir bok olmaz ne bizden ne bu sözlükten.