bugün

son dönemde seslerini artıran atatürk düşmanı bölücülere yaranmak için yapılması gerekenlerdir.

şöyle ki:

- bu adamları asalak gibi yetiştireceksin.
- hiçbir şeyi sorgulamalarına izin vermeyeceksin.
- seçerken beyinsiz olmalarına dikkat edeceksin.
- sabah akşam sikeceksin, çünkü onlar bayılırlar sikilmeye.
- arada bir jest yapacaksın. ne bileyim mercimek olur, odun olur, toz şeker olur ( bunu yapınca sülalerine bile kayabilirsiniz ).
atatürk düşmanı atatürkün kişiligine düşmanlık degildir. atatürkü sevenlere karşı düşmanlıktır misal ben atatürkü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sonuçta vatanı için savaşmış bir asker.

ama bazı mallar fakir oldugu için aldıgı mercimek, odun kömür vs için oyunu satan diye niteledigi halka pislik aç gözlü, satıcı yakıştırmasını yapıyorsa. ve bu mallarda atatürk sevdalısı ise ortada atatürkü sevmek için bir neden kalmıyor.

eger ben bir çocuk olsam ve ailem fakir olsa bana yapılan yardımlar karşılıgında oyumu şu şu partiye satsam. er kişilerde gelip bana vay fakire bak aldıgı kömürü sattı oyu dese bu kişilerde kemalist olursa, gel de sev atatürkü.
en azından saygılı olmaktır. bütün kemalistlerin tepki çektiği nokta kendi gibi düşünmüyor diye bir insana hakaret/küfür türevinde iğrençlikler sarfetmesidir. adam olursanız ideolojisi ne olursa olsun herkes sizi sever.
insan adayı değil en az insan olmak.

bölünerek çoğalmayı bırakmak mesela.

ya da tek hücreliyken daha karmaşık yapılara geçebilmek.

kolay mı?

asla..
biz, kimseye yaranmayız.
biz, yaranacak ya da yalvaracak bir millet değiliz.
türk olduğunu idrak eden yanımızdadır, idrak etmeyen karşımızdadır.
karşımızda olanın, yanımızda olması gerektiğini idrak edinceye kadar, bizle ve gerçeklerimizle hiçbir alakası olamaz.
kendilerini türk tanımı dışında gören, ötekileştiren zihniyetlerle, hiçbir hesabımızda, temasımızda olamaz.