bugün

açıklama yapılacağına delalet eder. sizi kendisini yanlış anlamakla suçluyor olabilir.
Aslında ben hep böyle değildim, yani tam olarak. Beni bu noktaya şimdi getiren şey ise siz oldunuz. Bu aile, bu toplum, bu dünya. Bana ikinci hatta üçüncü sınıfmışım gibi davranarak, beni yapamazsın edemezsinlerle büyüterek, sen okumasan da olur diyerek, ailedeki tüm erkekler sofradan defolup televizyonun başına kurulurken bana annemle birlikte sofrayı toplamam gerektiğini söyleyerek, giydiğim her kıyafete benim beynim yokmuşçasına karışmaya kalkarak, okuduğum okula vereceğim ya da vermeyeceğim oya kısacası her şeyime karışarak, benim böyle olmamı böyle düşünmemi sizler sağladınız. Yani şöyle söyleyeyim, ben tek kız evlatları olan yüksek ihtisasli modern birer anne babanın çocuğu olsaydım bugün düşündüğüm gibi düşünemezdim. Bi ayrımın içine doğmak erkek kardeşinden sürekli eksikmişsin gibi muamele görmek belki benim yolumu daha çabuk bulmamı sağladı. O yüzden hepinize teşekkür ederim. Kendi ellerinizle bi feminist yarattığınız için. Ben de bundan sonra çok daha fazlasını yaratıcam, emin olabilirsiniz.