bugün

dillere destan olmuş, yıllar yılı elden ele dolanmış makettir. rivayet odur ki ergun penbe bu maket için "valla ben gençken stad biter sanıyorum, biz yetişemedik. gençler oynar inşallah" bile demiştir.

yıllarca 40 farklı çeşitte yapılarak oyuncak sektörünün kalkınmasında pay sahibi olmuştur bu maket.

http://img57.imageshack.u...57/1255/ozhanmaketuq3.jpg
sultanahmet camii çeversindeki dilenci operasyonu sonrası klüp adına çalışan dilencilerin göz altına alınnası ardından teslimi uzayan proce maketi.
fenerbahçe türkiye kupasını almadan yapılacak staddır.

(bkz: porto maçının acısının hala bitememesi)
gülmekten sandalyeden düşüren proje maketidir. stadın maketini bile müjdeleyenlerin varlığını da gördük ya. ölsem de gam yemem.
aslantepe spor kompleksi'nin yapılışını içine sindirimeyen bir grubun yeni avuntusudur. siz kabul etsenizde etmesenizde bu stad eninde sonunda bitecek. maketinide artık evinizden seyredersiniz. çok istiyorsanız da komplekse girersiniz.
3 stad parası tutan makettir efenim. 1 değil 2 değil 12 maket... lego sizinle gurur duyuyor.
(bkz: avrupa kupası maketi)

madem herkes sahip olduguyla övünüyor...
maketin, taa fransa'lardan getirtildiği dedikodusu dilden dile dolaşmaktadır. maketin gelmesi işin en zor kısmıydı. şimdi aslanlar gibi 100 sene sonra gerçeğini de, hayata geçirir bu aslanlar.

(bkz: ben görmesem de torunum görür)