bugün

"annem bana orospu çocuğu dediği zaman oluşan ironinin hiçbir zaman farkına varmadı." şeklinde jack nicholson'un özetlediği durumdur.
sütyenle fotoğraf çektirmeye utanan bir kadının, bikini ile fotoğraf çektirip facebookta kapak yapması.
ulu önder atatürk.

Bundan iyi ironi mi var?
Siyaset.
yoldan gecen bütün hatunların kalçalarına bakıp iç çeken esnafın, ezan okunduğunda televizyonun sesini kısması.
personelin 6 aylık maaşlarını yatırmayıp, son model makam arabalarıyla gezip, kandillerde kandil simidi dağıtan firma sahipleri.
avmlerde mcdonaltslarda nasıl devrim yapılacağını,sosyalizmden bahsetmek.
başlıkta geçen tamlamanın ta kendisidir.
Mükemmellik isteğimiz.
üçüncü girdiyi yazan sarkastik puşt tamlaması mesela.
türban baskısı adı altında dinin tam anlamıyla özgürce yaşanamadığı iddaa edilen bir ülkede, birilerinin sırf oruç tutmadığı için dayak yemesi. ben hiç oruç tutuyor diye dayak yiyen birini duymadım ama tersi çok duyulmuştur.
başbakan Erdoğan'ın dün söyledikleriyle bugün söyledikleri.apaçık ortada ama evet bazıları tarafından farkedilmiyor.
"uefa türkçe tapeleri nasıl anlasın?" diyen volkan demirel'in, uefa'ya türkçe mektup yazması.
kendi başına kötüdür zaten, ama bi de açıklamay çalışmak var yaa, işte o hepsinden kötü.
anadilde eğitim bahanesiyle bölücülüğün ağababasını yapan kürtlerin rüyalarını türkçe olarak görmesi.
birinci sıra şeker hastalığına ait olmalıdır.
100 liralık ayakkabıyı evin içinde tutup 50000 bin liralık arabayı sokakta bırakmak.
Allah için Oruç tutup,
orucu,
oruç baba türbesinde türbeye sürtünerek,
Ölmüş dededen ve taşlardan medet umarak,
Allah'a şirk koşmak suretiyle açmak.
canlı canlı kaynamış suya atılan istakozları yerler, sonra da gelir kurban bayramı için hayvan katliamı derler. mk liboşları...
gerçek hayatta bir baltaya sap olamamış, ittire kaktıra, torpille meslek sahibi olan şakirtlerin, tavan puanla odtü'ye girmiş olan öğrencilere "akıllı olun" demesi.
Saat 21:00'da "Haydi çocuklar uykuya" diyen çizgi film kanallarının sabaha kadar çizgi film yayınlaması.
sağda solda anasından babasından utanıp, onlardan beş metre öteden yürüyen bazı hayırlı evlatların hergün harçlık isterken utanmıyor olması.
vejeteryan bir kadının oral sekse düşkün olması.
farklı şehirlerde okuyan kızların bekareti için endişelenen başbakanın, kendi kızlarını abd'de okutması.
sağ-sol çatışmasının 80 lerden sonra alevlenip bittiği fakat kemaliz-cemmat şekline bürünerek hala devam etmesi.