bugün

silah altına alınmaktan öyle bir tırsar ki bu tipler tam tersine sorsanız ondan cesaretlisi ondan yüreklisi de yoktur. ortalıkta öyle mal mal artist artis dolanır. kendine göre erkeğin önde gidenidir ama içinde bir ödlek büyütür.
yani diyor ki; askere gidince erkek olunuyor.
tanım: hayatının 15 ayını silmek istemeyen, yavşak olmayan insan.
vicdani reddi bahane olarak kullanan yavşaktır. bazıları da "ben bunlar için mi öleceğim" diye kendini kandırır. sizden daha cesur, yüzbinlerce kız var bu ülkede.
askerlik mi yaptırıyorlar yoksa sünnet mi yapıyorlar anlamadım.
askere gitmeden mavi kimlik vermiyorlar sanırım bu ülkede.
15 ayı kışlada 33 günü cezaevinde 16 ay yaptım bende birşey fazlalaşmadı.
ha doğuda yaptım hatta en doğuda şemdinlide ama erkek gittim erkek geldim.
ayrıca çokta kadın ruhlu gördüm tabi etraf sakin ve tehlikeli olunca dilde milliyetçilik bitiyor yusuf yusuf lar başlıyor.

adam olan ortalıkta erkek gibi gezer adam olmıyanı general yapsan ne fayda.
bunun silah altına girmeye korkmakla alakası yoktur bence.. zira daha önce belirttiğim gibi askerlik nedir ki herkes cem yılmaz'ın dediği gibi elinde bazukayla mı geziyor. hayatının 15 ayını patates soyarak yada komutan karılarının saçlarını yaparak onların temizliğini yaparak onlara hizmet ederek geçirince çok mu erdemli, vatansever oluyorsun..

demek ki öyle arkadaşlar insan olun biraz bunları yapmazsanız !erkek! olunmuoyur. sünnet 1, askerlik 2.. bukadar!!!111
Asıl erkekliğin meseleyi konuşarak , telkinle halledilebileceğini bilmeyen insanların beyanatıdır. Bu savaşı kim başlattıysa onun çocuğu gitsin askere.. Bu nasıl bi bakış açısıdır arkadaş. insanlar niye bu kadar birilerini öldürmeye ya da ölmeye meraklı anlamış değilim.
askeriyenin, millette yarattığı baskının sonucudur. Adam oraya giderim intihar ederim diye korkuyordur belki, vatan için gitmeyen cesur ya da erkek olsa n'olur.