bugün

vatani görevini yapmakta olan er kişinin, ilerde eşine, çocuklarına, bilumum cemaate: "askerdeyken çakıyla mayınları temizlerdim." kabilinden anılarını anlatırken faydalandığı belge niteliğindeki görsel öğelerdir askerlik fotoğrafları.

objektifin içinde terörist varmışcasına atılan kartal bakışlar ve düşmanıma aman vermemvari bastonsu duruş. çıldıracak gibiyim. o ne civanmertliktir mehmetçikteki.

yıllar sonra gelmesi gereken edit: çakıyla mayın temizlemek derken patates, soğan soymaktan bahsediyordum yav. ankara da mayın ne gezer..gençlik işte abartmışım.
eski günlerini hatırlayıp derin derin nefes çektiğin fotolardır. ayrıca fotoğrağlardaki kişilerde ya çekiştirilir ve ya kulakları çınlatılır. bak şunu görüyonmu çok iyi adamdı bıdıbıdı bak şundanda bi gün para istedim bana ne dedi bıdıdı.
Her türk erkeğinin içinde bastırılmış bir rambo yattığını gösteren fotolardır.
iki elde iki g3, belde kasatura karizmaya baksan koca orduyu tek başına yenmiş zafer pozu veriyor
halbuki bizim olayımız tüfekle selam dur, tüfek as, tüfek bıraktı. çavuş istirahat et demişti o arada iki foto çektirmiştik. * *