bugün

Ayrıca 6 ay yapacak kısa dönemler dahada zorlanabilir tahminim. universite ortamı gibi sukseli biryerden dağ baslarına hımmmm.

Mutlaka gececek ama nasıl, nerde ve hangi pisikolojide?

Ust devrelermi ? kurtler mi ? turkler mi? komutanlarmı erler mi? soyle-soyle yegen hangisi acıtır seni ?

Telefon, sıcak su, buzdolabı, pc, kendi özel odan, kız ortamın, kankilerin, sıcak yatak, rengarek giysilerin
kliman, kaloriferin, soban, bos kalan fece'n yada bu sözlük ?

gururun ? itibarın ? statun ? basına buyruklugun ? delikanlı ve cesur tavırların ? hani artistsin ya sivilde . . .

Hani sen beklemeyi, erken kaldırılmayı, uyurken gürültü yapanı azarlamayı, haksızlıga uğradıgında ortalığı yıkmayı iyi bilirdin ya.

Belki sana kimse istemedigin birseyi yaptıramazdı, gucluydun ya sen karakterlı bırıydın ego'n varya senin hani birde tarzın stilin belki bi arabanda vardır cıstak cıstak...

Yesillerin icinde,30 kısılık bu kogusta, ''KOGUSS KALKKK'' denmeden once ruyalarındaydı bunlar hatırladın mı ?

(Askerligini yapmıs olanlar ile yapmamıs olanların konusmalarını merak ediyorum bu baslıkta) Tesekkurler...
Hurgeneraller gorev basına
ziksen bitmez.
yeni gelen askere şafak sorup da "415 gün abim" diye yanıt aldığınızda, "oha lan, adam mı vurdun, o kadar kalınır mı burda" demek kadar zevklisi de yoktur.
bize de yaptılar abi, naapalım bu zevkler yaşanacak, yaşanmalı...

edit: bir de şafak doğan güneş durumunda "alayınıza borum var ulen" olayı vardır ki, pis koyar diğerlerine.
bu saatten sonra ben mi yapayım ? biz cektik sende cekecen ? olum hasan yaptıramassanız siz yaparsınız? safak: dogan gunes
aga ben 15 geçirende gördüm 15 ay boyunca geçirilende gördüm. kısmet bu işer ama şunu unutma göte giren şemsiye açılmaz askeriyede yere düşen sabun alınmaz. bunuda yaz bi kenara yoksa iki loptan oluşan uzva gelirsin.
face hesabını noterden vekaletle arkadaşına devredersen sorun çözülür kardeşim. sözlüğü zaten dert etme askere edilen küfürleri gördükçe ister istemez zaten soğuyacaksın. rengarenk giysilerine gelince, o konuda üzgünüm dostum, askerde göreceğin renklerin sadece yeşilin tonları olacaktır.

tanım:yoklaması gelmiş asker adayı sorusu.
(bkz: ben mi gideyim)
(bkz: bir yerden başlamak lazım)
safak demıs comolokko,safak olmus cart curt benmi gideyim lannnnn bu saatten sonra sevgili torunlarım ve mezar taslarım..
türk vatandaşlığımı bir kenara koymam sonucu asla geçirmeyeceğim 15 aydır. (bkz: oh beee)
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)
isyan etme itaat et, askerlik de biter..
torun otmez burda borun. safak 35'dir ve bir ses ''bugun izmirdeyim ulan'' ardından sırtta tasıma...
yürüyüş kararı sayılacak say