bugün

genelkurmaydan flaş açıklamaymış, neymiş efendim belirli koşullar, belirli saatler ve sadece onaylanmış numaralarla görüşülecekmiş ve bu bir imkanmış, illegal takılmaya devam aga. götürdüm lg g2 çatır çatır kullanıyorum. kimse de bir şey demiyor, tsk nın daha kendinden haberi yok. rütbeliden çok asker telefon kullanıyor hemide son modelss.

http://www.yurtgazetesi.c...dan-flas-izin-h82433.html
askerliğin boku çıkar dedirtendir vesselam.
Bir zamanlar telefon kullandığı için ceza alanlar vardı.hayatta konulan yasaklar zamanla değişebiliyor.
doğru olan karardır zira askeriyede telefon kullanmayan asker yok denecek kadar azdır. sadece telefon sınırlaması yapılabilir içerideki gizli bilgilerin dışarı aktarılmaması gibi. yani kameralı telefonların kullanımı kısıtlanmalı. kartlı telefon kullanmak için beklediğim sıraları hatırlıyorum da burdan beni bekletenlere sesleniyorum hepinizi damına çökeyim.
Ulan ben kısa dönem yaptım lüleburgazda bizim devreler hariç koğuşta herkesin teli vardı.
ne yasağı amk hangi yasaktan bahsediyoruz.komutanlar uzun dönemlerden tırsıyordu resmen..
kantinci olmam vesilesiyle 2 adet kantin depom olduğu için rahatlıkla saklayabiliyor, konuşabiliyordum.
hatta kantin içinde dahi saklayabilecek çok fazla sayıda yerim oluyordu.

fakat bir gün çarşı izninden dönerken (malum dışarı da çıkarıyorduk) nizamiye girişinde bütün komutanları ağaç altında sohbet eder halde gördük.
içeri giren biz 4-5 kişilik grubu durdurup beyler soyunun dediklerini işittik. sıçtığımın resmiydi.
içlerinden aramın iyi olduğu bi komutan ya hu o bizim kantinci onda yamuk olmaz dediğini duydum. diğer çıkıntı farketmez o da soyunsun dedi.
üstümüzü çıkardık sıra pantolonlara geldi ve alay komutanı;
-ulan ne meraklısınız soyunmaya giyinin dedi.

boxerımın içine soktuğum telefonun o ana kadar içimde olmasını hiç istememiştim.

bütün komutanlar askerlerde telefon olduğunu bilir. bu zaten yapılan yasak bir eylemi meşrulaştırma girişimidir.
yasak olduğunda ne olmuştu sanki, biz çatır çatır kullanıyorduk cep telefonunu.

bunun yüzünden uzun dönem gariban bir askerin bir uzman tarafından sabah içtimasında arkadaşlarının gözü önünde sille tokat dayak yediğini gördüm, çocuklar içtima alanına çıktığında komutan koğuşları gezerken bir yastığın altında cep telefonu yakalamış, ictimada bu kimin demiş, ilk önce kimseden ses seda yok, sonra tehdit etmiş hepinizi cezalandırırım diye, çocukcağız da itiraf etmiş, sonrası malum gel buraya, daha tekmil verirken tekmeyi yedi çocuk, sonra ard arda tokatlar küfürler de cabası, neymiş yasakmış, sonradan öğrendik çocuğun annesi rahatsızmış ankesörlü telefon kuyruğundan konuşamamış ev ile mecburen valizindeki telefonda çereyi bulmuş, yani mecburiyetten. bizim kısa dönemlerde de telefon olduğu biliniyordu ama biz birşey diyemiyorlardı, gariban uzun dönemlere hınç alıyorlardı.

şimdi o tarz davranan komutanlarla yüzleşmek lazım...
önüne yine geçilmez belli saatlerin. tamam iyi güzel stres atıyor askerler facebook vs. bazı malum ırklar var fotoğraf çekip yollayabiliyor. bir yüzbaşı demişti herif pkk'lı çıktı diye. bunların önüne geçilmesi lazım. onu geçtim adam nöbette telefonlar kaç kere yakalandı hala devam ediyor. ne salaklar var ya...

neyse ben de bir anımı anlatayım. şarj aletini eğitim odasını getirirken naif bir başçavuş elimde şarj aletini gördü. şarj aleti mi o dedi. ben de fırladım eğitim odasına. götüm tutuşmuştu. gafil avlanmıştım normalde böyle bir salaklık yapmazdım 15 gün kalmış terhise zaten. neyse o elindekini şarj aleti mi falan dedi ? ben de komutanım dolabımda buldum buraya koymaya geldim falan. yemedi tabi. telefon yanında var mı dedi ? dürüstçe evet dedim ve verdim. aaa bir de akıllı telefon dedi. (tebessümle) komutanım yapmayın nişanlayım falan dedim, 15 günüm kaldı falan... nişanlı falan değilim lan halbuki haha. neyse ki hayatımda bu kadar üç buçuk atmamıştım...