bugün

Mekan olarak askeri gazinodur, tabiki erler icin olani. Milattan oncesine ait Karli televizyondan, o kadar kalabaligin gurultunun arasinda bir sarki gidip-gelmektedir. Derken komutan iceri girmesiyle herkez hazir ol vaziyetine gecer. Komutan devletin yilbasi icin askerlere verilmesi gereken cerezleri dagitmaya gelmistir. Neyse sirayla kelle basina, Lastik gibi yamru- yumruk bir portakal, 4 kisiye 2.5 litre cola ve bir kupa (cay bardagi) cekirdek verilir. Etopya gibi bir ulkeden gelmis bu insanlara verilen bu nimetler icin devlete bolca dua edilerek, bir yilbasi kutlanilmaya calisilir.
gazozlarla sarhoş olmanıza sebebiyet verecek yerdir. nadirdir. tadından yenmez. hele bir de doğum gününüz yılbaşı civarındaysa 1 hafta sarhoş gezersiniz o gazozun asidiyle.
kafa dengi iki arkadaşın olması durumunda deliye hergün bayram hergün yılbaşı kıvamında ki kutlama.
ring şoförü sıkı arkadaşınız ise vereceğiniz parayla içeri her türlü içkiyi sokar, takım komutanınız olan subay "rahat olun aq bugün serbest" der ve muhteşem bir yılbaşı sizi bekler. ta ki nöbetçi çavuş sizi nöbet kulesine götürene kadar. fakat, ulaştırma takımından arkadaşlarınız size kıyamaz ve kulede alem devam eder. sonuç; ulaştırma takımı bireyleri ile iyi geçinin gençler.
Gazinoda ayak ve ossoruk kokusu içinde pet bardakta içilen 2,5 lt lik kola ve fanta ile yanında yenen cips ve karışık çerez. Azimli bir bekleyiş sonuda ekrana çıkan dansözle birlikte çoşan abaza asker bölüğü. Vee finallll ertesi gün 12 ye kadar yatmak.
garajda kafayı bulup jiple durmadan daireler çizip jipi cemseye geçirmektir.
elimde, karton bardağın içinde bulunan kahve ile üs bölgesinin toprak mevziinde ayı izleyerek katıldığım kutlamadır. *
en son çocukluğumu yaşadığım tarihte vuku bulan harbiden eğlence. uzman çavuşun otuz yaşındaki adamlarla el ele kol kola şarkı söylettiği gecedir. unutulmazdı. hele de oynattığı oyunun adı ne bilmiyorum. kısa dönemleri etrafında toplatıp halka yaptırıyor ardından da aniden söylediği sayı miktarınca grup oluşturuluyor. dışarda kalan yallah oyun dışına. yağ satarım bal satarımı da unutmamak lazım.
sızına kadar cips yemiştik çok çılgıncaydı.
2008 e girmiştik komutan odasında pc de orhan gencebay açık elimizde iskambil kağıtları, red bull vodka ve fındık.
benim gibi evinde kutlayanları da vardır.

Yemin törenimiz yıl başından iki gün önceye denk gelmişti. Yemin törenin ardından 2 gün evci izni + 1 gün de yılbaşı tatili alıp üç gün tatil yapmıştık. Hey gidi günler hey.

343'lere buradan selam.
o güne özel marlboro açılır masada fanta , ve tabiki zengin sofralarının havyarı askerde doritos.
gece 12 2 nöbetim olduğundan dolayı gece tam 12 de g3 ümle doldur boşalt bidonunun başında olacağım. herkes sevdikleriyle eğlenip kutlama yaparken ben -15 de karın altında nöbet tutacağım. hiç birinden en ufak bir gocunma yaşamayacağım yine de. vatan sağolsun.

mutlu yıllar sözlük.

edit. 1 poşet çerez ve muzu da mideye indirdik tabiki.
24:00 - 02:00 nöbetine çıkanlar* için daha duygusal bir andır.
Vatan sana canım feda!
*
bir bayramı(ramazan, kurban) askerde geçirmek değildir.
Başçavuşun gelmesiyle sona erecek olan aktivite.
Anca başını kutlarsınız, yılı falan unutun.
2018-2019 lefkoşa.
Çok güzel kutlatırlar. Ewed.

(bkz: gecenin köründe eğitim mıntıka temizliği)
Punçlar icilir, pastalar yenir, guzel bir striptizci abla gelir ortaya, inceden bir muzik, iki de sise acilir.

(bkz: sonra böyle bir ışık oluştu)