bugün

Kardeşimin getirip, kullanmadığı ve evde çürütmek yerine alıp kullanmayı yeğlediğim, arko gibi bir ürünün sahibi olan evyap'ın ürettiği, sanino marka diş macunudur.

Diğer macunlardan hiçbir farkı yok. Gayet güzel. Yalnız benim anlamadığım sivilde neden bulunamadığı. Koskoca şirket sadece asker için mi yapıyor üretimi?

Buradan yetkililere sesleniyorum: Ben bu macunu bitirmeden, lütfen Bim'de satışa sunulsun.
bazı andaval askerler tarafından dişlere değil kola, dirseğe, bileğe sürülür. sebebi, diş macunu sürülüp kurutulduktan sonra söz konusu yerin ufak bir darbede kırılacağı ve sonrasında rapor alınabileceği söylentileridir. bizim bölükten deneyen bir asker bileğini çatlatmayı başarmış, umduğu raporu biraz farklı şekilde, bölük komutanından bir miktar dayak artı "kendini askerliğe elverişsiz hale getirme" tutanağı olarak almıştı. denemeyin.
şaplı olduğu rivayet edilir.
Istihkaklarimiz markaydı bizim head an shoulders şampuan veriliyordu bize dış macunu colgate idi.
Kemik kırma muhabbeti üzerine:
rivayet odur ki, diş macununa bağlı kırık düz, standart kırık ise oldukça parçalı veya girintili-çıkıntılı olurmuş, bu şekilde de askerin kendisini askerliğe elverişsiz hale getirmeye çalıştığı anlaşılırmış..

Benim anlamadığım; malzemesini bedava vererek, hatta emrederek bile diş fırçalatılamayan, kafasında olandan gayri her şeye direnen bir toplumun, konu çakallık olunca neden bu kadar liberal ve yaratıcı olduğu… adamın ağzında diş yok, yanına 2 metreden fazla yaklaşamıyorsun, hala sahip olduğu tek diş macunuyla kemik kırmaya çalışıyor..

(Gerçi benim gördüğüm esas mevzu, “ben çobanım, bu otu tanıyorum, şeyi uzatıyor bu, toplayıp alt-üst her tarafa sürte sürte yedirmek gerek” yorumunun ardından iki gün boyunca g.t havada ot toplayıp tuvalete koşan türk gençliğinin, yanma şikayetine müteakip toplu halde revire başvurmasıydı).