bugün

ha silahını çaldırmışsın ha gelip karını almışlar aynı derece.
o askerlik bitmez artık.
çaldırmak olmasa da ev sahibinin anlattığı bir durumdur.
adam atış yaptıktan sonra silahı orada unutmuş, çarşı iznine çıkmış. aklına silah tabi sonradan gelmiş, bütün izni diken üstünde geçirmiş garip, sonra dönünce bir arkadaşı "ben getirdim silahını, ama ders olsun diye söylemedim sana, çarşı iznin iyi geçmiştir umarım ehehehe" tarzı birşeyler söylemiş. ev sahibi kızacağı yerde adama hediye felan almış.
penseyle taşşaklarını kırarlar.
hani dayak mayak askerlik bitmez onu geçtim şerefiniz yerle bir olur amk o derece. o yüzden askere gidecek arkadaşlarımıza tavsiye kimseye güvenmeyin tuvalete gidecekseniz silahla girin.
şehir efsanesi olmasına rağmen imkansızdır. 5 kilometre tam techizat koşuda (iki su matarası bile dolu o derece techizat yani) taşıyamadığı için tüfeğini atan gördüm ben. birliğe gelince fark edilmiş, koşu parkuruna bütün bölükçe geri dönülüp bulunmuştur o tüfek. tüm bu olayların arasında en azından 3 saat süre vardır. ve tüfek atıldığı yerde kalmıştır. çalınmaz yani. kendinizden düşünün; yerde bir g-3 bulsanız, dokunur musunuz?
rüşvetle halledilebilecek durumdur.
Artık bu dünyada yaşayabileceğiniz bir sıkıntı kalmamıştır.
bir askerin şarjör kaybettiğinde bütün karakol ayaklanıp kar altında bulana kadar şarjör aradığımızı hatırlatmıştır.
bir şarjör mermi yüzünden 10 gün göt üstüne oturamamıştı o arkadaş.
silah kaybetmeye ise no comment diyorum .