bugün

aşk ilişkinin başlangıcından artık o insanla aynı şehirde bulunulmayan zamana kadar süren bir taktik savaşıdır. zaten yukarıdaki cümle de bana aittir. (#3113264) aşka dair taktikleri sun tzu'nun savaş taktiklerine benzetmek mümkündür. yalnız en baştan kabullenmek gerekir ki kadınlar erkeklerden daha zekidir ve bu tür taktik varyasyonlara kafaları daha yatkındır. erkekler genelde kadınların yaptığı taktik varyasyonların ağına düşer. kadınlar da meyvesini yer. bir ilişkinin giriş, gelişme, sonuç bölümlerine net olarak bakıldığında erkeklerin ilişki boyunca kadınların uyguladığı taktiklerden kurtulmaya çalışma ya da bu taktiklere adaptasyon sağlamaya çalıştıkları görülebilir. misal: diskoda eski sevgiliyle karşılaşmak. aşkta mantık aranmaz sözünün aptal aşıklar yaratmak için tasarlanmış bir tuzak olduğunu göz önünde bulundurursak bir erkeği kadınlarla olan savaşından sağlam çıkaracak en akılcı eylem, partnerin bir sonraki hamlesini hesaplamaktır. şimdi okuyanlar bi b.k anlamadı belki ama hele bi uygulayın o zaman hak vereceksiniz.
Arkadaşla geçen gün sevgilisi hakkında konuşuyorduk;
"Resmen satranç oynuyor gibiyiz.O bir hamle yapıyor benim hangi hamleyi yapacağımı uzun uzun düşünmem gerekiyor.Tam kazandım diyorum hiç beklemediğim bir hamleyle düşüncelerimi alt üst ediyor"
ifadelerini kullanmıştı.
sayın sözlük yazarları, öncelikle bu satırları yazarken cengiz* dinlediğimi belirtir bu durumdan mütevellit bu yazıdaki imla ve özellikle mana hatalarını hoş görmenizi -mümkünse- görmezden gelmenizi rica ederim.

kesinlikle katılmadığım önermedir efendim. aşk küçük oyunlara, taktik savaşlarına, yalan dolanlara yani akıl oyunlarına tenezzül etmez. ihtiyacı da yoktur zira. çünkü aşk insanın gönlünden gelir. aşk en asil duyguların başında gelir. ve bu asaletini de cesaretinden, açıklığından, yalansız dolansız oluşundan, karşılıksız oluşundan alır.

ayrıca aşk savaş da değildir. aşk barıştır, kavuşmaktır, vuslattır...
aşkı gönülden yaşama devri bittiği için doğru bir önermedir. o eski türk filmlerinde yaşanan aşklar yoktur artık. bu yüzden herkes hamle hesaplamaktadır. hesaplı yaşamaktadır. hesapsız yaşayanlar da melankoliye mahkumdur efenim. aşk artık bu diyarlarda değil. boşuna aramayınız.