bugün

kendisiyle celisen insandir. kimse burda mecburiyet safsatasini felsefik bir argüman gibi sunmasin kardesim. bu zaten komünizmin felsefesine aykiri, ya köle gibi yasarsin ya da insan gibi ölürsün. ya prangalarla ac karnini doyurursun ya da özgürce ölürsün diyebilirim. ama gidip 600 lira maasla liberalist bir patrona köle olup ben komünistim dersen ben de senin agzina zicarim.
sözlükte en sonunda komünistler aç kalsın başlığını dolaylı yoldan bize anlatan başlıktır. evet buda olmuştur. ama bunu söyleyenlere gelin işçi bayramına gidelim asgari ücretle köle gibi çalıştırıldığımız için eylem yapalım dense "ben terörist değilim" der. cahillik işte.
işsiz aç yatan insanların yanında övünülesidir.
komunist olmakta haklı olan kişidir.
sisteme karşı olup, sonrada onun bekası için çalışan andavalın önde gidenidir, komunistlere kurban olsundur. komunist dediğin eline keleş alıp savaş uçağına ateş ederek devrim yapar. tankları taş ile, topları da bir adet tenis raketi le geri teptirmek sureti ile mücadelesine mücadele katarak, hayatının en derin noktalarına nüfuz eden duygu denizinde bir sandal inşa eder ve daha sonra da o sandalı denizin ortasında kazma ile döverek batırır; kendini böylece komunist rüzgarın gerektirdiği mücadelenin içinde özlümsüzleştirerek, kapitalist düzene kan sağlamış olur...
Kominist olması mantıklı olan insandır.iş gücü sömürüsünü sonuna kadar yaşamayan biri sadece teorinin güzelliğine kapılık koministim demesinden mantıklıdır.Sömürüyü yaşayınca diğerleri gibi pinaklemek yerine isyan eden parangalara vurulmak yerine iş yerinde bir şeyleri değiştirebilecek olandır