bugün

Biz asgari ücret 800 TL iken söylediğimizde, cahil kesim tarafından (bunlar sözde diplomalı mühendisler falandı, halkçı falan sanıyorlar bir de) halkı düşünmeyen biri olarak suçlanıyordum. Hükümet maalesef muhalefetin bu popülist tuzağına düştü ve enflasyonla boğuşuyoruz. O beni suçlayan popülist tuzu kuru, devleti sömürüp çalışmayan sözde okumuş kesim eminim parasını altını yatırdı ve iştahla artmasını bekliyor.

Zaten ülkede en halkçı geçinenler genelde bir fakiri doyurmuyor, en dindar geçinenler en dinle bağdaşmayan hareketler içinde, en milliyetçiler Türklüğe zarar veren davranışlarda öyle garip kimlik bunalımı anlardayız.

Sözün özü, o kadar eğitim almış muhalefet liderleri ya bu tuzaktan habersiz olacak kadar vasıfsız ya da kötü niyetli. Bu tuzağa düşen iktidar ise ya gerçekleri göremiyor ya da popülizm ile günü kurtarmaya çalışıyor. Tüm olasılıklarda görünüm parlak değil, kimseyi de suçlamıyorum çünkü toplumumuzun yansıması zaten bu olanlar...
karşılığı olmayan bir paradan bahsettiğimiz gerçeğini hesaba katarsak son derece doğru bir önermedir.

üretim olmadığı sürece asgari ücreti 10.000 tl yaptığımız zaman, aynı hafta içinde domatesin kilosu 40 tl, bir adet ekmek ise 5 tl olacaktır.

yıllar boyunca örneklerini gördük, hala anlamadık, anlatamadık.

mevcut ekonomik durum düzelmeden, türk parası değer kazanmadan, asgari ücretin %20'den fazla artması hep vatandaşa zarar vermiştir.

(bkz: alım gücü)
(bkz: enflasyon)
(bkz: develuasyon)
(bkz: temel ekonomi)
(bkz: #44172439)
Alım gücü yükselmedikçe anlamsiz haraket
evet. ne kadar yükselirse o kadar zam yapıyorlar. yükselmese daha iyi sanki. öyle rezil bir durum.