bugün

insan bi helal olsun filan der . ama bunu insan olmayı başarmış kişiler diyor sadece .

cumhuriyet tarihinde böyle bir zam yapabilen lidercik bile yok .

muhalefet çok üzgün .

adam zammı yaptı oyları da topladı helali hoş olsun .

ama tabi bazı adidaslı enayiler ekmek bile alamazlar .

onların kanı bozuk çünkü kanı .
kendine %26 zam yapan işçiye de bir zahmet %24 yapsın artık.

o %26 nın da kendi payıma olan kısmını zaten helal etmiyorum.
Keşke bunun ekonomiye hiçbir yansıması olmayacağını bilsek ama o iş öyle değil.

Seçime kadar hareket olmayacak. Ancak seçimden sonra personel maliyetlerinin artmasından ötürü ciddi işçi çıkarımları olacak. Duyumlar bu yönde.
asgari ucretteki boyle bir artısın bir tek anlamı var. hukumet enflasyondaki artısı zimnen kabul etmis ve bu zammı yapmak durumunda kalmıstır. bunun anlamı su cok bilmis tatlı su kefali; yapılan zamla ortaya cıkan ucret artısı alım gucunu ancak karsılayabiliyor. yani rakam artsa da alım gucun degismiyor. lan gotunuze giren mertegi gormezsiniz elalemin gozundeki saman copune laf edersiniz ne bicim insanlarsınız anlamıyorum ki.
Senin zamlardan haberin var mi trol isterse vermesinler bakalim.
Yarın rte çıksa deseki asgari ücrete yüzde 100 zam yaptım dese bu seferde kemalistler ya efendim öyle olurmu bu enflaayonu yükseltir şöyle böyle der yine eleştirir. Maksat eleştirmek oluçduktan sonra bahane çok olurmuş.
almanya 1. dünya savaşı'ndan sonra aşırı arz, versay antlaşması ve yüksek enflasyon sebebiyle ekonomik kriz yaşamıştır. çuvallarla para götürüp ekmeği zor almışlar zira bir ekmek 201 milyon mark'mış. acaba o zamanki alman halkı; yaşasın! kamyonla maaş alıyoruz, devlet coohh eyiii, türkiye bizi kıskanıyor demişler midir acaba? dememişler. çünkü onlar gerizekalı değil. ananı al da git diyen adama karımı onla bassam suçu karımda ararım demezler. kim bilir belki imam gazali'nin onla ilgili de bir sözü vardır. biz ona bakalım en iyisi.
Yorumlara bakılırsa muhaliflerin de zımnen kabul ettiği vaka. Bize girdi ama size de girecek tadındalar.