bugün

Asgari ücret = Açlık sınırı altında yaşamaya çalışmaktır ...
Parabile bile biriktirilir.
Hangi ülkede?
cibuti'de bu paraya kralsın boooolum.
evet yetti

ama

canımıza.
Asgari ücreti almayan biri ancak böyle boş bir laf söyleyebilir.
2001 yılı ekmek fiyatı: 100bin lira dolar 1milyon 230bin lira
2018 yılı ekmek fiyatı: 1.25 lira dolar 4 lira

2001 yılında 150 dolar diyen arkadaşa duyrulur
Bu yalana hala inanan var mı sizce?Ne kadar sıksanızda eğer ki kirada oturuyorsanız imkansız ve bir o kadar zor'dur.
Her akşam eğlenmeye gitmese rahat yeter.
Eğer öğrenci kişiyse veya bekarsa yani neden olmasın.
bir amip için yeter de artar bile.
görsel eşit büyüme yokken insanlar her türlü ihtiyacını karşılamakta zorlanıyorken (yemek, içecek, ulaşım, sağlık, giyim, teknolojiye ulaşma vb.) asgari ücreti bırak 3000 tl'ye olan maaşlar ve emekli maaşları da insanlara yetmez. ancak gelir adaletsizliği çoğalır, haksız para çoğalır, cimrilik çoğalır, insanlardaki birbirlerine olan anlayışları azalır vb. zaten paranın sırf zenginlerde de dolaşmaması gerekir de ona uyan pek yok ki fakirlik var. kanıt isteyen şu kitaba bakabilir; Kur'an-ı Kerim Haşr suresi 7. ayet. Karşılaştırmalı incelemek isteyenlere kaynak; http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
asgari ücret kölelerin yaşamaları için gerekli olan temel ihtiyaçlarını bir ay boyu karşılayabilecekleri ücret olarak başlamıştır. ha Türkiye'de bu para kölelere yetmiyor ise sistemde bir sıkıntı var demektir.
Sadece çay ve çubuk kraker ile evet.
makarna? makarna.
Küfür çok lezzetli bir yemek gibidir arsızlar sofrasında.
üst edit: fetöcüler eksilemeye başlamışlar hemen.

şahsım için geçerli olabilecek önerme.
kabaca aklıma gelenler:

500 kira,
ısınma gideri= 0
70 internet,
30 telefon,
100 elektrik ve su,
100 toplu taşıma
5kg kırmızı et= 200
200 meyve sebze ıvır zıvır
50 tüp.
total= 1250tl
çocuklu bir ailenin kış aylarında ısınmaya vereceği para 0 olmayacaktır.
sen ellerini kamışına sürterek ısıtmaya devam et.
bunu ciddi ciddi iddia edene verilecek tek cevabım var:

görsel
Benim elime aylık ortalama 1000 - 2000 arası para geçiyor oda bana rahat yetiyor zaten diyetteyim sigarayıda azalttım.
Bizim köye yerleşirsen belki...
boş gezenin boş kalfasına yeterlidir. hayattaki tek amaç nefes alıp verebilmek ise yeterli.
evlenip çocuk yapmamak şartıyladır.evlenecekse asgari ücretliyle evlenme halinde çocuk yapmama şartı da ek şarttır.
aksini iddaa eden fedöcü müdür?
aslında şu kira derdi olmasa rahatlıkla yeter. şu aşırı tepki verenleri de cidden anlamış değilim. benim babam da memur ve kendi evimizde oturuyoruz. 4 kişilik aile olarak aylık masrafımız 2000 lirayı geçmiyor. babam maaşından kalan parayı ise döviz-altın gibi şeylere yatırıyor. biz 4 kişi olarak 2000 lira ile gayet rahat bir şekilde 1 ay geçinebiliyoruz. sigara ve alkol gibi hem bağımlılık yapan hem de cep yakan şeyleri tüketmezseniz yada az miktarda tüketir ve onun yerine kasaptan et halden balık alırsanız 1 ayı rahat geçirirsiniz.