bugün

soma holding'in malı perakendeden götürdüğünü sanan kişi demeci.

devletin tüm kömür ihalelerini bunlar alıyorlar. senin alabileceğin bir ton kömürle ihya olmazlar. eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsan yaşam odasını zorunlu tutmayan dünyadaki üç ülkeden birini yöneteni, işçiyi taşerona mahkum edip tüm haklarını gasp edenleri değiştireceksin canım kardeşim.
kömür sektörünün bitişine sebebiyet vererek ;işçilerin emek piyasasında çalışabilecekleri alternatif işleri azaltıp, iş seçme özgürlüklerinin kısıtlanmasına neden olabilecek önerme.
+fransiz mallarini boykot ediyoruz beyler.
-abi senin reno ne olacak?
+yakarim amk.
-abi yakmak icin kullanacagin benzin shellin kuyularindan ithal.
-ucurumdan atarim amk.
+abi iyide oraya kadar nasil itecez.
-sikerim lan boykotunuda fransizinida.
+abi boykot kelimeside fransizca kokenli...
+sus iki dakka amk.

her boykot gibi basarisiz olacak kampanya.
zaten komure insanlarin ihtiyaci olmasa madenler kendiliginden kapanir.
(bkz: soma diyen aslanlar) hepiniz vicdanli kisilikli insanlarsiniz zaten amk bi biz ruh hastasiyiz.
alın mk belediyenin kapınıza getirdiği kömürleri vicdanınız sızlamayacak sa alın yakın.
(bkz: konuyu uzatmamak)
en iyisi. sayılan yorumlardakileri zaten yapıyoruz. yere çöp asla atmam ve atmadım.
herkesi kendi gibi lüks bir apartman dairelerinde yaşıyor zanneden klavye eylemcisi söylemi.

ne yapacaksın? sıçtığın boku 1 ay kurutup tezek diye mi yakacaksın? diye sordurtur kendine.
soma olayindan sonra milletin zekasi ve yapmacik vicdanlarini bir kez daha gorduk.

arkadasim senin pisligini toplayan copcu ha onun icin ne dusunuyorsun veya az once saydiklarim icin veya senin su teknolojik urun aldigin firmalar tayland ta cocuk isci calisiyorlar almasana neden aliyorsun disney oyuncaklarini cocuklara yaptiriyor onu da alma zaten aldigin her çin mali urunden bahsetmiyorum bile

bunlar hepsi yapmacik ifadeler.
(bkz: ben diyorum taka tuka sen anlıyorsun soka soka)
oldu olacak o zaman yaşamayalım, su da içmeyelim, ekmek te yemeyelim. benim anlatmaya çalıştığım insanların güvenliği hiçe sayan zihniyetin zarar görmesi. sadede geleyim kömürü şu anda ülkemiz enerji üretimi için kullanmakta. alternatifleri de oldukça fazla, rüzgar, güneş, su gibi. bunlara yönelmeliyiz artık.
hadi komur almadin

taslanmis kot ta giyme

yere cop te atma

evini de kendin tasi

rontgen cektirtme

vss.....

bunlari yapanlar iste toplumun pis isleri ile ugrasanlar. insanlar kendi evini tasitmak icin parali koleler tuttuklarinin ne zaman farkina varacak

ya sen bunlarin hic birini yapmiyacan ya da o lanet olasi sesini kesecen.
bu yaşanan olaylardan sonra tepkimizi göstereceğimiz en net protestodur. çıkarılan kömürün maliyetini düşürmek için çalışanlarının güvenliğini hiçe sayan işletmecilere tepkimizi göstermeliyiz.