bugün

armani giyen ve şampanya içen bir insana çok koymayacak hadise.
parası bol olan birinin fazla büyütmeyeceği ama bütün parasını pahalı bir gömleğe yatıran biri için felaket olan durum.
eğer mr.armani'nin bu yaz verdiği kokteyle katılmış olsaydınız yeni sezonun ilk ürünleri tanıtım ve minnet amaçlı size gönderilirdi. böylece yerlere dökülen şampanyaları eski armani gömleklerinizle silebilirdiniz. şahsen geçen sezonki gömlekleri annecime verdim yer bezi yaptı kendileri.
(bkz: param var götüme sürüyorum)
hatirasi olan bir gömlek ise insani fevkalade üzen bir durumdur. hayır parasinda değiliz ama monaco prensesinin hediyesiydi ona üzülüyoruz.
bira dökülmesinden daha yüksek bir ihtimaldir.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
ayda bir yaptığım eylem. tabi her ay farklı şampanya içtiğimden mütevellit gömlekler farklı şampanya lekesine maruz kalıyor. biraz tuzlu ama mühim olan eğlence değil mi azizim?
(bkz: canım sağolsun)
(bkz: denizde kum bende para)
ayran dökülecek hali yok ya. bülent ersoy bile dengi dengine demişler. ayran dökülecek olsa hürriyet manşet atardı: anadolu zenginleşliyor !

(bkz: ciddi basın istiyoruz)
alt metinden armani gömlek giyerim bir de şampanya içerim mesajını vermek isteyen insanın repliği. hatta bu insanın bir de pierre cardin gömleği vardır. buradaki çeşitlilik sadece bir adet armani gömlek değil; başka markalardan da çok kaliteli gömlekleri olup çok kaliteli giyindiğini gösterme kaygısı taşımaktadır. lanet bir proletaryanın gömlek üstüne şampanya dökmesi marksist bir alt metin okumasıyla bu insanın burjuva olduğu gerçeğini vurguladığını da gösterir.
kolanın pijamaya dökülmesi kadar normal bir durumdur. şampanya bu, marka ayrımı yapmadan dökülür dökülmek istediği yere. engel olamazsın.