bugün

bir insan size derdini anlatabiliyorsa size güveniyordur ve değer veriyordur.
Yavsaklik ve korkaklik belirtisidir.
iyi bir dinleyici olduğunuzu gösterir. Kıymetinizi bilmezler.
bi de bunun meslek versiyonu var arkadaşlar. yanınıza gelen insanların gözlerinden okunan o buram buram kaygı, endise, buhran ve depresyonu dinleyecek olmanıza emin olabilirsiniz. bu işi profesyone olarak yaptığınızı tamamen unutmuştur, bu mesleği sadece ona yardım etmek için seçtiğinizi sanır. ulan biz de insanız. her saniye her dakika problem dinlemek nedir lan. bırak sigaramı rahat rahat içeyim.
zor durumdur.çünkü dertleşmenin eninde sonunda varacağı yer dedikodudur.ortamdaki insanların birbirlerine nasıl baktıklarını öğrendikçe hepsinden teker teker soğumaya başlarsınız.ulan bunlar birbiri hakkında böyle düşünüyorsa benim hakkımda ne düşünüyordur diye düşünceler etrafınızı sarar.özetle dert falan dinlemeyin amk benim derdim bana yeter kafası en güzel kafa.
ilişki ve sorunlarını dinlediği kişi olmaktır.

Ay vallahi bıktım.
zordur.
işin kötüsü, tavsiye vermekte iyiyseniz bu durum sizin etiketiniz olur.
tavsiye vermeyi severim, açık görüşlü olmamı sağlıyor ama 7/24 ağlama hattı olmayı kimse sevmez.

bu durum yakın ve dertleriyle ilgilenmeyi sevdiğiniz kişiler için geçerli olmaz tabi. onlara zaten kendi isteğinizle gidip "anlat, seni kim üzdü?" der, üzen kişiye nefret duymaya başlarsınız.
Aman aman almıyım ben, kafamı şişirtmeye gönlüm yok.