bugün

meşhur, bizim nesille karşılaştırılmaya cürret edilen 68 kuşağıdır. 20li yaşlarında 3 arkadaşı asılırken onlar göz yaşlarını tutamamış, ama hiçbir tepki de vermemişler. bizler sokaklarda direndik, bağırdık çağırdık. fakat bunlar neredeydi o zamanlar? ulan gelecekte bana böyle şeyler diyemeyecek çocuklarım, sırf bu sebeple bile gurur duyuyorum gezi parkı'na çıktığım için. ben bir tanesinin konuşmalarını dinledim. meşhur antepli bir iş adamı. bir de gaziantepspor'un da başkanlığını yapmış insan. celal doğan... bir programda hüngür hüngür ağlıyor. astılar falan filan diye. peki sen ne yapıyordun onlar asılırken? en yakın arkadaşım diyorsun da, abi sen ne yapıyordun?

neyse bu efsane nesil, yoklukta dikkat çeken bir nesildir. umarım daha da dikkat çekerek boşluklarını fark ettiğimiz için bizlere kızmazlar.

edit: maszn isimli yazar arkadaşımın uyarmasıyla zamanın şartlarına göre tepki konulduğu belirtilmiş ve editleme ihtiyacı doğurmuştur. ki bilen bilir, öyle mesajla falan yazı editlemeyi sevmem. yazdığı yazıyı da aynen kopyalamak isterdim ama i.sözlük formatı nın l maddesi gereği, bu da formata aykırı olacak.

özetlemek gerekirse

mahir'in arkadaşları, kızıldere'de ing. teknisyenlerini kaçırdılar. dönemin jandarma komutanını kaçırmaya teşebbüs ettiler ve üniversitelerde direnişler, sokaklarda olaylar çıktı. fabrikalarda grevler yaşandı.

fakat gene de şunu iddia edebiliyorum. yeterli değildi.