bugün

her grupta bir adet bulunan ortamda söylenen tümcelere destek veren çoğunlukla sessiz sakin takılan arkadaş cinsi. asli görevi kafa sallamaktır. kendisini aşan konulara girişmez. haddini bilir. arada doğru bir şeyler söyler. çoğu zaman söylemediği için ona önyargılı yaklaşılır.pek adam yerine konulmaz. az biraz asosyal bir tiptir. yalnızlıktan sıkıldığı için adam yerine konmasa da grupta takılmayı tercih eder.
40 yılın başında gene adam akıllı bir espri çıktı ondan. bozuk saatin ender doğruyu gösterişi gibi. lakin, gene kazınmadı. fakat kazınmamayı içsel derinlerinde kötü karşılasa da sindirebilmiş. ee bu işin sonunda yalnızlık var. farkında yalnızlık sendromunun olumsuz yansımalarının! bir gün gelecek yalnızlığın kıymetini bilecek. gurur falan yapmayı öğrenecek. yalnızlık olgunlaştıracak onu. o zaman o gruptan uçacak işte. sonra aranılan adam olacak.çok yakında sinemalarda!''yalnızlığı pasifize olmaya tercih eden adam''...
bu kadar genelleyebildim şimdilik.oldu mu acep? *
Üniversitenin ilk senesinde bu elemandan bizde de vardı. Söylenenlere tüm cesaretini toplayarak onay verebilecek silik tipli bi çocukken , okulun ikinci senesinde ülkücü oldu , reisin sağ kolu oldu , her gün takım elbise giyer oldu ve bize selam vermez oldu. Ben buna psikolojide "ezikliğin telafiyeti olmaz gülüm , incinirsin" diyorum.