bugün

bizzat bugün başıma gelmiş olan olay

mecidiyekoy metrobus durağında kenara geçmiş telefonda führer patronlarimdan biriyle önemli bir meseleyi tartisiyordumki arkamı donmemle onu görmem bir oldu.
neye uğradığımı şaşırdım yuzumdeki dehşet ifadesi onu korkuttu sanırım yaklasamadi bir süre bana. beklemiyordum ki onu görmeyi. neyse telefonu kapatıp yürümeye başladım benimle beraber o da yürüdü "izne çıktın o kadar gün niye bana yazmadin" gibi sitemkar cümleler kurdu. O kadar yasanmisligi silip bana arkadas kalalim diyen adam bide bana hesap soruyor sözlük. direkt döndüm ve dedim ki "ne yazmamı bekliyordun ki, Niye sana yazayım. " metroya bindik ayrı ayrı yerlerde duruyoruz ayrı tellerden çalıyoruz. inecegim durağa gelince indim yürüyen merdivenlere yürüdüm istem dışı arkama dönüp baktığımda pesimden geldiğini gördüm. ister istemez gulumsedim engel olamadım buna. birden belime dolandı. napiyosun sen bile diyemedim ya la sözlük. gideceğim yere kadar benimle geldi ne eski mevzuları açtım ne sitem ettim. artik mecalim kalmadı tırnak çıkarmaya. konusmadan yürüdüm yanında susmak istedim sadece. kaç gündür deli gibi ozluyordum onu. umutsuzca bittiğine alistirmaya çalışıyordum. millet izne çıkar gezer tozar. Ben aşk açısından kendimi eve kapattım vampir gibi güneş ışığı almadan yaşadım o bir kaç gün. mal gibi içtim bizimkiler dizisindeki ayyas cemil gibi pencere pervazindan gelene geçene laf attım manyak gibi. dişçiye sarhoş gittim adam narkoz vurdu uyusmadi ne dudagim ne cenem ikinci dozu vurmak zorunda kaldı. bütün gün geçmedi o narkozun etkisi konusamadim. ulan bardaktan şu bile icemedim üstüme başıma döktüm her şeyi. şimdi düşünüyorum da boşuna zindan etmişim kendime dünyayı. tıpış tıpış bana döndü ışte ha mutlu değilim garip bir şekilde bana döndü diye. anlamsız bir umursamazlık var şimdi üstümde hadi hayırlısı diyorum belki bu sefer herşey farklı olur diyorum ama neyse.
Güldürür. Çokta umrumda olan sevgili. Bir kere biter birşeyler. Son pişmanlık fayda etmiyor o kadar üzdükten sonra. Hayır demek en mantıklısı. Aynı şeyleri o yaşasın. Dengesiz insan işi, çocuk oyuncağı mı bu.
Birkaç yıl önce başıma gelmişti. Ciddi bi ilişki sonra arkadaş kalalım demesi sonra yine eşi olarak görmek istemesi. Zaten doğrusu olan o değil mi. Sevgiliden sonra arkadaş olmazmış iyi öğretti sağolsun.